Zavřít reklamu

Samsung ví o výrobě chytrých telefonů své. Dělá je ostatně už velmi dlouho, protože na trhu byl ještě před revolučním iPhonem. Společnost možná nebyla první, která začala vyrábět chytré telefony se Androidem, ale od jeho vzniku se stala výrobcem, který definuje, „co může být chytrý telefon se systémem Android“. Od starých véčkových telefonů přešel Samsung přes slidery, moderní candybar styl až po skládací telefony. Pořád přitom na poli telefonů udává trendy. 

Sama společnost je zodpovědná za rozvoj mnoha z nich. V době, kdy si výrobci chytrých telefonů mysleli, že zákazníci nebudou preferovat telefony s velkými displeji, Samsung prosadil svou strategii a přiměl nás všechny uvědomit si, o co vlastně přicházíme. Nakonec dokonce k přechodu na větší displeje přiměl i Apple, což byla změna, které se společnost zpočátku dost obávala.

První skládací konstrukce 

V roce 2019 to byl opět Samsung, kdo otřásl trhem s chytrými telefony uvedením originálního modelu Galaxy Fold. Zdálo se, že v té době už nikdo své produkty nijak výrazně neinovuje a jen se veze na zajeté vlně placek s velkými displeji. Rok co rok jsme dostávali víceméně stejné telefony, které se od sebe vzhledově ani pocitově příliš nelišily. To platilo téměř pro všechny telefony se systémem Android. Dokonce ani iPhony nevypadaly o moc jinak než jejich dřívější iterace. Vzhledem k tomu, že se silně očekává, že Apple u svých chytrých telefonů zavede průstřel v displeji namísto jeho výřezu pro sestavu TrueDepth kamery, je jen otázkou času, kdy i iPhony začnou vypadat jako vlajkové lodě Androidu.

Samsung nám otevřel oči pro nový tvarový faktor, který se do té doby zdál být jen součástí Sci-Fi filmů. Společnost využila výhodu toho, že byla v tomto segmentu také prvním hráčem. V následujícím roce navázala na první model rovnou s duem telefonů Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold2. Skvělé modely Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3 přišly v loňském roce, a nakonec se jich prodalo více kusů, než i sám Samsung předpokládal.

Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 

Samsung v uplynulých třech letech více než jen prokázal smysl použití svých skládacích smartphonů. Ukázal, že tento tvarový faktor není jen technologickým výstřelem do tmy, a že se v něm skrývá neuvěřitelný potenciál. Tato zařízení se s každou iterací výrazně zlepšovala, a to natolik, že už jsou dokonce odolné i proti vodě. Žádný jiný výrobce se ani nemůže rovnat tomu, co Samsung v tomto segmentu zatím dokázal (a třeba Apple zde zatím nedokázal zhola nic).

To nám dává důvěru ve schopnosti společnosti Samsung posouvat hranice dál. Modely Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 se mají objevit už příští měsíc. Nebudou to zcela jiná zařízení, ale Samsung na nich provede spíše drobná a zdokonalující vylepšení, díky nimž budou jeho skládací zařízení zase o něco schopnější.

Co bude dál? 

Někteří již volají po nějaké další velké věci, protože skládací telefony jsou pro ně jen další součástí nabídky Samsungu. Nyní chtějí vidět něco úplně jiného, aby se pro smartphony dokázaly opět nadchnout. A Samsung jim vychází vstříc, protože už nyní pouští do světa náznaky toho, co by pro nás mohl mít v zásobě.

Pobočka Samsungu vyrábějící displeje, Samsung Display, již předvedla některé z futuristických zobrazovacích technologií, na kterých pracuje, například rolovací displej, který nám přinese nový druh telefonu. Existuje navíc důvodný předpoklad, že bychom se mohli představení takového zařízení od Samsungu dočkat už někdy v příštím roce.

Přidání dalšího form faktoru do svého bohatého portfolia umožní Samsungu jednoznačně se odlišit od konkurence. V této neúnavné honbě za inovacemi, kterou společnost podniká, musí pokračovat právě proto, aby své soupeře naprosto rozdrtila. Ano, tyto pokroky si nakonec najdou cestu i k ostatním výrobcům, protože Samsung Display koneckonců prodává své pokročilé displeje i jiným společnostem než Samsungu. Jenže trend může udat jen jeden, stejně jako to, mít tu nálepku „První“.

Telefony řady Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.