Zavřít reklamu

Čím dál více a čím dál tím častěji se poslední dobou proslýchá, že by Samsung mohl během několika příštích let vydat první skládací telefon střední třídy. Bez ohledu na to, zda toto zařízení ponese označení řady Galaxy A nebo jiné, bude pro trh se skládacími telefony rozhodující, aby tento levný telefon uspěl. 

Levný má být proto, že jak jsme vás také informovali, měl by Samsung pracovat na skládacím modelu do cenovky pod 20 tisíc Kč. Domníváme se, že skutečná zkouška technologie skládacího displeje teprve přijde a úspěšně jí projde, jakmile se skládací telefony široce rozšíří v segmentu střední třídy. Chytré telefony Samsung Galaxy A jsou nejprodávanějšími zařízeními se systémem Android na trhu, zatímco Galaxy Z Fold3 je spíše exkluzivním produktem pro menší počet nadšenců do mobilních technologií.

Až potom, co Samsung vydá svůj první skládací telefon střední třídy s cenou pod 20 tisíc Kč, si budeme moci být jisti, zda je technologie skládacího displeje jen módním výstřelkem své doby, nebo skutečnou cestou budoucnosti. Když se na to podíváme z širšího pohledu, jakmile budou skládací displeje dostatečně dostupné, pravděpodobně bude chtít na tuto vlnu naskočit i více výrobců OEM a tím konkurovat společnosti Samsung.

První skládací telefon Galaxy A bude muset pravděpodobně uspět tváří v tvář většímu počtu soupeřů než jakýkoli jiný skládací telefon, který přišel před ním. A z tohoto důvodu by se mohlo jednat o nejdůležitější skládací zařízení Samsungu, které bude mít sílu ovlivnit trajektorii společnosti v segmentu skládacích telefonů ještě několik let po svém vydání.

Dřívější zvěsti naznačovaly, že by společnost mohla svůj první skládací telefon Galaxy A vydat v roce 2025. Novější zpráva spekuluje, že by tomu mohlo být už roce 2024. My doufáme, že to Samsung nebude zbytečně protahovat, protože už příští rok může být pozdě. Letos se dočkáme další generace ohebných zařízení Z Flip a Z Fold a není moc s čím čekat, protože doba spěje kupředu a kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.