Zavřít reklamu

Qualcomm na Twitteru zveřejnil upoutávku, která láká na „něco velkého“, přičemž „to“ má být představeno již brzy. Podle všeho se bude jednat o špičkový čip pro chytré hodinky, vyráběný moderním procesem.

Před několika týdny do éteru pronikla informace, že Qualcomm zanedlouho odhalí dva nové hodinkové čipy Snapdragon Wear 5100 a Snapdragon Wear 5100+. Oba by měly být vyráběny 4nm procesem Samsungu. Je nanejvýš pravděpodobné, že Qualcomm hodlá brzy představit právě tyto dva čipsety.

Pro srovnání: čip Samsung Exynos W920, který používají hodinky Galaxy Watch4 a Watch4 Classic, je vyráběn 5nm procesem, Apple S7, „tikající“ v sedmé sérii Apple Watch, je vyráběn 7nm procesem TSMC a dva roky starý Snapdragon Wear 4100 (+) používá 12nm proces. Pokud budou nové hodinkové čipsety Qualcommu skutečně vyráběny 4nm procesem, mohly by mít podstatně lepší výkon a delší výdrž baterie než stávající hodinky se systémem Wear OS.

Díky čipu Exynos W920 a připravovaným čipsetům Qualcommu můžeme v oblasti hodinek s Wear OS vidět znatelná zlepšení. Kromě toho spolupráce Samsungu s Googlem na systému Wear OS 3 již vedla k lepší integraci mezi androidovými telefony a tablety i chromebooky.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.