Zavřít reklamu

Poté, co Apple do iOS 14 implementoval widgety, jej v tomto trendu následoval Microsoft s aktualizací Windows 11. Tato situace vedla k obnovenému zájmu o tento nástroj napříč všemi platformami, včetně Androidu. Vzhledem k tomu, že vývojáři androidových aplikací měli na zdokonalení svých widgetů mnohem více času, není divu, že je nyní dostupných tolik vypilovaných dekorací domovské obrazovky. Zde je našich 5 nejoblíbenějších.

Jak přidat widget na domovskou obrazovku?

Pokud jste ještě do widgetových vod nevstoupili, zde je stručný návod jak na to. V telefonech Galaxy podržte prst na prázdném místě domovské obrazovky a poté z objevivší se nabídky vyberte možnost Nástroje. Nyní již jen v seznamu widgetů z každé aplikace stačí klepnout na váš vybraný, abyste jej umístili na domovskou obrazovku a zvolit Přidat. Řada androidových smartphonů umožňuje alternativní postup: dlouze klepnout na ikonu aplikace na domovské obrazovce, čímž se vyvolají její widgety. Tento způsob je obvykle rychlejší, když už víte, ze které aplikace chcete widget použít.

KWGT Kustom Widget Maker

Pokud to s widgety myslíte vážně, pak jistě oceníte aplikaci KWGT Kustom Widget Maker. Ta vám umožní vytvářet vlastní personalizované widgety prostřednictvím jednoduchého editoru. Navíc si můžete vytvořit vlastní widgety pro digitální a analogové hodiny, živé mapy, měřiče baterie a paměti, textové zprávy, hudební přehrávače apod.

My Data Manager

Ne každý má ve svém telefonu neomezená mobilní data. Abyste se vyhnuli do očí bijícímu účtu mobilního operátora na konci každého měsíce, měli byste si udržovat přehled o využití dat. I když Android umožňuje nastavení datových limitů, neexistuje snadný způsob, jak využití dat zkontrolovat z domovské obrazovky. Aplikace My Data Manager to umožňuje. Stačí přidat fakturační cyklus a datový limit pro mobilní síť, Wi-Fi a roaming a hned víte, na čem jste. Widget je velmi strohý, doufejme tedy, že tvůrce časem nabídne nějaké lépe vypadající alternativy (například se zaoblenými rohy).

Musicolet

Nenechte hudbu přestat hrát, protože musíte otevřít aplikaci a propracovat se řadou nabídek, abyste našli melodii, kterou chcete. Aplikace Musicolet za vás přímo na domovskou obrazovku umístí ovládání přehrávání a frontu skladeb, přičemž vzhled widgetu si můžete různými způsoby přizpůsobit (včetně jeho průhlednosti). Aplikace nabízí intuitivní uživatelské rozhraní, vícenásobné fronty skladeb, časovač spánku, přehrávání bez mezer nebo podporu Android Auto a navíc dobře sedne k designovému stylu Material You.

Sectograph

Chcete na domovské obrazovce přehledně vidět, co jste si na daný den naplánovali? Pak vám jistě přijde vhod aplikace Sectograph, jejíž widget zobrazuje vás kalendář ve formě 24hodinového ciferníku, takže můžete na první pohled vidět, jaký úkol či událost jste si na tu kterou hodinu naplánovali. Ciferník si samozřejmě můžete upravit dle svého (např. jeho barvy).

Deepstash: Smarter Every Day!

Váš telefon vás udržuje v kontaktu, informuje či baví. Pokud si nainstalujete aplikaci Deepstash, může vás i motivovat a inspirovat. Aplikace nabízí úryvky ze světově populárních knih, článků, podcastů a dalších médií a její widgety poskytují citace a podnětné myšlenky z populárních knih, článků a od známých osobností. Jednoduše přidejte widget aplikace na domovskou obrazovku a začněte svůj den inspirativním citátem. Třeba od Alberta Einsteina.

Související články

Dnes nejčtenější

.