Zavřít reklamu

Cesta z traumatu k uzdravení může být dlouhá a komplikovaná, pro některé lidi však může být použita jako léčivá síla kreativita. To je i případ Brenta Halla, kterému fotografická kreativita pomáhá vyrovnat se se závažnou diagnózou.

V roce 2006 byl Hall propuštěn z amerického námořnictva. Důvodem byla s jeho povoláním neslučitelná diagnóza: posttraumatická stresová porucha, ke které se později přidaly deprese. Přestěhoval se zpět do Nového Mexika a rychle si uvědomil, že čím častěji sahá po fotoaparátu a vyráží do přírody, tím více se cítí být spojený sám se sebou a je ve větší psychické pohodě. Jeho slovy to pro něj mělo terapeutické účinky.

Začal fotografovat, a natáčet o tom videa, a to za pomoci svého smartphonu Galaxy. Zveřejňováním těchto videí inspiroval ostatní na celém světě k tomu, aby zažili život novým způsobem, prostřednictvím kreativního objektivu. Prostřednictvím fotografování chce Hall naučit ostatní to, co se naučil on sám – že práce s vaší kreativní stránkou může být léčivá. Samsung o tomto příběhu samozřejmě publikoval video, na které se můžete podívat níže.

Související články

Dnes nejčtenější

.