Zavřít reklamu

Galaxy Z Flip3 vzal po svém uvedení na scénu trh útokem. Nakonec se přece jen prodával dobře, možná lépe, než sám Samsung očekával, a to z dobrého důvodu. Druhá iterace jeho skládacího véčka přinesla několik velmi zajímavých změn a lidé, kteří byli na telefon zvědaví, vážně uvažovali o přechodu. Mnozí tak ostatně také nakonec udělali. 

Ve srovnání s původními modely Galaxy Z Flip a Z Flip 5G je Galaxy Z Flip3 úplně jiná liga. Díky výrazným designovým změnám vypadá zařízení elegantněji a stylověji. Větší vnější displej je také o poznání užitečnější. Jedná se také o jeden z prvních skládacích smartphonů na světě, který je odolný vůči vodě. Nehledě na všechna vylepšení provedená v jeho útrobách – čipset je rychlejší, paměť a úložiště jsou dostatečně velké a fotoaparáty jsou výkonnější.

Galaxy Z Flip4 převezme štafetu 

S blížícím se srpnem se nyní těšíme na Galaxy Z Flip4, který má převzít štafetu po svém úspěšném předchůdci a v ideálním případě pro Samsung prodat ještě více jeho kusů. Nedávno jsme se dočkali úniku údajných živých snímků Galaxy Z Flip4 na web. Zařízení, které je na nich vidět, se od modelu Galaxy Z Flip3 ale příliš neliší. Musí to ale být kámen úrazu?

Měnit zajetý form factor může být sice obtížné, ale je spíše otázkou, zde není na místě zkusit více experimentování ve snaze ještě dravěji uspět na rozvíjejícím trhu skládaček než jen změnit barvy zařízení. Podle dosavadních informací z úniků to tedy rozhodně nevypadá, že bychom se měli dočkat něčeho razantně jiného. Nový véčkový skládací telefon Samsungu bude vypadat stejně jako jeho předchůdce. Což pořád nemusí být nutně špatně.

Větší vnější displej jako hlavní změna 

Galaxy Z Flip3 má líbivý a praktický design a je jen málo věcí, které bychom na něm chtěl měnit. Ano, větší vnější displej uvítáme vždy, ale je to přání, které musí být vyváženo rozumnými technickými hledisky. Větší displej by vyžadoval více energie (a peněz), a proto vzhledem k omezenému prostoru, který je pro baterie uvnitř zařízení vyhrazený, nemusí být za současného stavu věcí rozumným rozhodnutím.

Rozhodně bychom nechtěli vidět nic tak nepraktického, jako je kruhový displej v modelu Huawei P50 Pocket. Dobře navržena je i oblast pro fotoaparáty. Pokud jsou uniklé materiály nějakým náznakem toho, co skutečně přijde, je jasné, že Galaxy Z Flip4 bude jasnou zdokonalující evolucí loňského modelu. Společnost nepotřebuje dělat žádné drastické změny jen kvůli tomu, aby nějaké změny přišly. Ty totiž nejsou tím, co má nový produkt prodat. 

Podívejte se, co už mnoho let dělá Apple. Jeho iPhony jen zřídkakdy procházejí radikálními změnami designu, a přesto každoročně prodává desítky milionů kusů, a to i lidem, kteří přecházejí z předchozího modelu. Monotónnost designu už zákazníky neodrazuje. Pokud jim vzhled produktu připadá dokonalý, budou si ho kupovat i v případě, že se na něm několik let neudělají žádné zásadní změny.

Nejnovější technologie v ověřeném těle

Samsung možná přistupuje k modelu Galaxy Z Flip4 s podobným smyšlením. Nezapomínejme, že nový skládací telefon má ve srovnání s iPhonem mnohem více předností. Je tu fakt, že se jedná o skládací smartphone, tedy o tvarový faktor, na který jsou lidé zvědaví a mnoho dalších se nyní rozhoduje o jeho vyzkoušení.

Galaxy Z Flip4 navíc dostane všechny nejnovější technologie. Bude poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, vylepšeny budou i fotoaparáty, přijde také 512GB úložiště. Samsung má rozšířit i dostupnost edice Bespoke do více zemí, a tím také nabídne více líbivých barevných variant. Ti, kteří si koupili loňský model a zamilovali si ho, ho nepochybně budou doporučovat i lidem ve svém okolí.

Nejlepší na tom všem je, že zařízení sice vypadá „exoticky“, jinak se ale jedná o zcela funkční a vlastně „normální“ telefon, proto ani nejsou na místě nějaké obavy. Marketingové úsilí Samsungu v případě modelu Galaxy Z Flip bylo od prvního představení této řady na místě. Musí v tom navíc pokračovat i u letošního modelu, protože povědomí potenciálních zájemců je nesmírně důležité. Galaxy Z Flip3 vytvořil řadě hodně dobré jméno. Společnost toho jen musí využít, aby udělala z Galaxy Z Flipu4 hit. Snad neudělá chybu v nastavení příliš vysoké ceny, která by jasně celý potenciál zabila.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.