Zavřít reklamu

Samsung je jedničkou trhu s ohebnými telefony z dobrého důvodu. Jeho smartphony řady Galaxy Z jsou velmi spolehlivé a jeho aktuální modely navíc jako jediné „skládačky“ na světě disponují voděodolností (konkrétně podle standardu IPX8). Galaxy Z Flip3 podle Samsungu zvládne až 200 tisíc ohnutí, jak se však zdá, je to jen polovina toho, čeho je zařízení doopravdy schopné.

Polský youtuber Mrkeybrd se rozhodl otestovat, co kloubový mechanismus třetího Flipu skutečně vydrží, a konečný výsledek jej ohromil. Test, který byl vysílán živě, začal 8. června a skončil o pět dní později. Telefon se během této doby ohnul celkem 418 503krát.

Výsledek je to vskutku ohromující a svědčí o tom, že Samsung odolnosti kloubového mechanismu u svých „ohýbaček“ přikládá maximální důležitost. Jeho garance 200 tisíc ohnutí se tak zdá být až příliš skromná. Nicméně je zde třeba upozornit, že kloub se po zhruba 350 tisících ohnutí začal trochu uvolňovat a někdy se nesložil zcela správně. Je tak možné, že Samsung 200 tisíci ohnutí garantuje „jen“ bezproblémové otevření/zavření telefonu.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.