Zavřít reklamu

Samsung dostal v Austrálii pokutu ve výši 14 milionů dolarů (zhruba 227,4 milionu Kč) za zavádějící tvrzení o voděodolnosti smartphonů Galaxy. Řada z nich je propagována s „nálepkou“ voděodolnosti a mělo by být možné je používat v bazénech nebo mořské vodě. To však podle všeho neodpovídá realitě.

Telefony Samsungu, tak jako jiné smartphony na trhu, disponují stupněm krytí IP pro voděodolnost (a prachuvzdornost). Jsou zde však jistá omezení, která je třeba mít na paměti. Například certifikace IP68 znamená, že zařízení je možné ponořit do hloubky 1,5 m po dobu až 30 minut. Musí však být ponořeno do sladké vody, jelikož testy pro udělení těchto certifikací probíhají v kontrolovaných laboratorních podmínkách. Jinými slovy, zařízení nejsou testována v bazénu nebo na pláži.

Podle oficiálního prohlášení Australského úřadu pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitele (ACCC) dostala místní pobočka Samsungu pokutu za zavádějící tvrzení, že některé jeho smartphony fungují správně i tehdy, pokud jsou (do určité úrovně) ponořeny do všech typů vody. ACCC navíc uvedl, že Samsung tato klamavá tvrzení sám uznal. Není to poprvé, co ACCC Samsung žaluje. Poprvé to bylo již v roce 2019, a to za stejná zavádějící tvrzení o voděodolnosti.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.