Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung od minulého roku ke svým vlajkovým lodím a nově i telefonům nižších tříd nepřibaluje nabíječky. Jako důvod uvádí snahu více šetřit životní prostředí. Toto rozhodnutí se nicméně, kulantně řečeno, u mnoha fanoušků korejského giganta nesetkalo s velkým pochopením. V Brazílii šli ještě dál a chystají v tomto směru právní kroky.

Podle brazilského ministerstva spravedlnosti podnikají vládní sekce zabývající se ochranou práv spotřebitelů právní kroky, které mohou vyústit v žalobu proti Samsungu. Tato oddělení, nazývaná Procony a fungující na úrovni jednotlivých států, mají nyní předložit svůj případ a nabídnout řešení, než dospějí ke konečnému rozhodnutí, zda bude nutné na společnost uvalit sankce.

V podobné situaci se v zemi nachází i Apple, který začal nabíječky z balení odstraňovat ještě dříve a k tomuto kroku Samsung evidentně inspiroval (i když ten si z něj kvůli tomu nejdříve utahoval). Cupertinský gigant údajně již zaplatil saopaulskému Proconu 10,5 milionu realů (zhruba 49,4 milionu Kč). Za zmínku stojí, že Samsung v zemi přibaluje (15W) nabíječku k populárnímu telefonu střední třídy Galaxy A53 5G, což na ostatních trzích není obvyklé. Zájemci o vlajkové lodi takové štěstí nemají.

Napájecí adaptéry koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.