Zavřít reklamu

Samsung ve své vlajkové řadě Galaxy S (kromě modelu Ultra) používá již od roku 2019 10MPx selfie kamerku. Nyní do éteru pronikla zpráva, že příští rok by se to mohlo změnit, jelikož jihokorejský obr prý zvažuje navýšit rozlišení předního fotoaparátu na 12 MPx.

Podle webu SamMobile odvolávajícího se na nizozemský server Galaxy Club Samsung zvažuje, že modely Galaxy S23 a S23+ osadí 12MPx selfie fotoaparátem. V tuto chvíli není jasné, jestli nová přední kamerka bude pod displejem jako v případě ohebného telefonu Galaxy Z Fold3, nebo v tradičním průstřelu. Jasné není ani to, jestli bude disponovat optickou stabilizací obrazu.

Pokud jde o model Galaxy S23 Ultra, u něj není rozlišení přední kamerky momentálně známo. Je však dost dobře možné, že to bude opět 40 MPx jako u Galaxy S22 Ultra (a také S21 Ultra i S20 Ultra). To je pro tento účel více než dostatečné. U příští Ultry se jinak spekuluje, že dostane do vínku 200MPx hlavní fotoaparát, přičemž některé indicie naznačují, že by jej mohly dostat i modely Galaxy S23 a S23+.

Telefony Samsung Galaxy S22 zakoupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.