Zavřít reklamu

Displejová divize Samsung Display dodá Applu pro řadu iPhone 14 desítky milionů OLED panelů. Informoval o tom web Korea IT News. Podle něho ale zakázku původně dostala čínská společnost BOE, kvůli změnám designu však prý musela z kontraktu vycouvat. Nahradit ji má právě Samsung Display, který prý cupertinskému technologickému obrovi pro příští iPhony dodá kolem 80 milionů OLED panelů.

Hromadná výroba OLED panelů má začít ve třetím kvartálu letošního roku. iPhone 14 by přitom měl být představen už v září a do prodeje by se měl dostat následně. Je však možné, že vzhledem k přetrvávající krizi v dodavatelském řetězci si budou muset zájemci počkat o něco déle. Samsung Display prý pro standardní iPhone 14 a model iPhone 14 Plus dodá 38 milionů OLED panelů, přičemž zbytek má připadnout na modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Samsung Display je také dodavatelem OLED panelů pro příští skládací smartphony Samsungu, tedy Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Pokud jde o Apple, ten zatím žádnou „skládačku“ na trh neuvedl a podle všeho s tím ani příliš nespěchá: nejdříve tak prý učiní až v roce 2025 (a údajně přitom okopíruje technologii displeje z třetího Foldu).

Související články

Dnes nejčtenější

.