Zavřít reklamu

Samsung se v minulosti dopustil některých marketingových přehmatů, včetně odesílání oficiálních twitterových příspěvků propagujících některé jeho telefony z iPhonu. Nyní se zdá, že takovou chybu spáchal znovu. Opět totiž odkázal na iPhone, tentokrát ve své aplikaci Samsung Members. Informoval o tom web TizenHelp.

Komunitní manažer Samsungu v Jižní Koreji v aplikaci Samsung Members zveřejnil banner, aby udělal reklamu službě One UI Galaxy Themes. Banner nicméně ukazuje několik motivů nikoli na telefonu Galaxy, ale na stylizovaném modelu iPhonu. Jak se zdá, tento model je přibližnou reprezentací iPhonu X, 11 nebo 12.

Skoro to vypadá, jako kdyby osoba, která banner vytvořila, zařízení Galaxy neznala. To by ovšem těžko mohla působit jako komunitní manažer Samsungu. iPhony, zejména modely s výřezem v displeji, mají charakteristický design, který lze snadno rozpoznat. Z tohoto důvodu se generický design iPhonu často používá jako „zástupce“ v reklamách na aplikace třetích stran. V tomto případě však tento design působí zvlášť nevhodně až trapně.

Pokud nic jiného, takovéto přehmaty mohou dodat fanouškům Applu munici proti zákazníkům Samsungu. Ti se nyní mohou z jejich strany stát předmětem posměchu a nepomůže to ani mediálnímu obrazu korejského obra. Proč k politováníhodnému kiksu došlo, není jasné a pravděpodobně se to nikdy nedozvíme.

Související články

Dnes nejčtenější

.