Zavřít reklamu

Samsung údajně plánuje dodat na globální trh dvakrát více ohebných telefonů 4. generace než té současné. Podle zprávy z Jižní Koreje si konkrétně stanovil cíl vyexpedovat dohromady 15 milionů kusů Galaxy Z Fold4 a Z Flip4.

Příští skládací smartphony korejského giganta by měly být představeny v srpnu a uvedeny na trh koncem stejného měsíce. Samsung přesné datum ještě nepotvrdil, před časem se pouze zmínil o druhé polovině roku, podle známého leakera Jona Prossera však představení telefonů proběhne 10. srpna a na vybraných trzích se začnou prodávat od 26. srpna.

Podle informací webu Korea IT News chce Samsung dodat na trh celkem 15 milionů kusů Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. To je dvakrát více, než kolik vyexpedoval „ohýbaček“ aktuální generace. Web dodává, že společnost očekává, že u příští generace se dodávky vyrovnají, přičemž prodeje čtvrtého Foldu mají překonat prodeje jeho sourozence (u aktuální generace tomu bylo naopak). V prvním letošním kvartálu zaznamenal trh se skládacími smartphony 2,22 milionu dodávek, což je meziroční nárůst o masivních 571 %. Třetí Flip si z něj „ukousnul“ 51 %, zatímco (v pořadí druhý) Fold3 20 %. Celý trh mobilních telefonů ale aktuálně prochází nemalou krizí, takže je otázka, zda tyto plány nejsou až příliš velkolepé. Je ale pravda, že jedna věc je dodat a druhá prodat.

Telefony Samsung Galaxy Z můžete koupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.