Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Měl jsem mnoho hodinek. Natahovací i s bateriemi. Některé jsem měl rád, některé miloval. U posledních by oprava pouzdra vyšla na víc, než pořízení luxusnéjši verze. A přišla éra mobilních telefonů. Ne dnešních. Stále bylo nutné otevřít nějaké pouzdro a tu objemnou věc vyndat. Ukazovala však čas. Tak jsem se na dlouhou dobu vrátil ke „kapesním hodinkám“.
  Ale s pokrokem je třeba žít, tak jsem si na zkoušku pořídil české hodinky Aligator Watch Pro. Výborné. Za necelé 2000 korun, se třemi pásky..tři týdny výdrž…paráda. Pro mnoho lidí..na celý život.
  Jenže…náhle jsem si po pár desetiletích zvykl na hodinky a navíc jsem trošičku technolog. Ale málo. Takže mi stačí Galaxy Note 10+ s půl tera pamětí a 12 giga na ramce. A pokukoval jsem k tomu po Samsung hodinkách. Jasně..které jiné dobijete ze zad telefonu.
  Jsem ale občas i maximalista. Mám Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE. A asi sem pitomec, ale neumím si představit nic lepšího.
  Nelze ani v nejmenším vyjmenovat výhody takového zařízení. Tedy… takových zařízení. Tohle si totiž musí každý zažít sám. Nicméně..
  Zcela zásadně se stále řeší výdrž hodinek. V takové kombinaci, jakou mám nejenom já, je to nepodstatné, když si nabijete hodinky skrz telefon. Kdykoliv a kdekoliv. Postačí tak vézt na dovolenou jen jednu nabíječku. Ale i kdyby dvě…
  Dřív vám hodinky ukázaly pouze čas. A pokud jste dobře nedědili, nebo neobětovali dva, tři roční platy, k přesnému určení času jste se nedostali. Ale jedno měly přesné i nepřesné hodinové stroje společné…nutnost natažení. Vetšinou každý den. Proč je tedy dnes problém dát hodinky jednou denně „natáhnout“?

  Zajímavý pohled na věc. Je pravda, že hodinky s mechanickým strojkem s manuálním nátahem je třeba natahovat každý den, na stranu druhou zde máme automatický nátah, kdy stačí hodinky nosit a nic neřešíte. Až tedy na ty časové odchylky. Reverzní nabíjení se super věc a jak popisuje, dává určitě smysl.

  Měl jsem Galaxy S3 Frontier. Velmi se mi líbily a Tizen 4 byl naprosto skvělý OS. Měl některé fce a ext. aplikace pro mě důležité (např. Camera Remote na ovládání foťáku v mobilu včetně reálného obrazu atd.), které nemám ani v dnešním Garmin Epix 2, který je 2,5x dražší než Samsungy.
  Ale ta baterie mne mnohokrát dostala do úzkých. Sledování celodenní outdoorové aktivity prostě nevydržela. Často jsem měl problém i na vícedenních služebních cestách. Pokus jsem si zapomněl speciální Samsung kolébku, byly hodinky často 3. nebo i 2. den mrtvé. Zažil jsem i „trapásek“ na jednání, kdy se mě kolega zeptal na čas a já musel přiznat, že moje „parádní“ hodinky jsou vybité.
  A to jsem měl kolébky 2. Jednu domácí a druhou u přítelkyně. Uvažoval jsem i o další do auta, ale pak jsem radši přešel na Garminy (verze s amoled). A mám po problémech a nelituji investice. Pokud nemám mnoho aktivit, tak hodinky vydrží i více jak 14 dnů.
  Ono to srovnání s každodenním natahováním klasických hodinek trochu pokulhává – prsty schopné natáhnout hodinky nosíme většinou s sebou. Speciální kolébku, event. powerbanku či nabíječku už ne.
  Ale to jsou moje zkušenosti a preference. Každý je má jinak.

  Tragická výdrž baterie… jak u Aplle watch 7,, Samsung Galaxy 4… jeden den při sledování aktivit je málo… oboje jsem prodal s pořídil Poslední Garmin venu 2 plus, konečně spokojený

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.