Zavřít reklamu

Pokud vlastníte telefon značky Samsung, samozřejmě se k tomu hodí používat i chytré hodinky stejného výrobce. Galaxy Watch jsou skvěle vypadajícím ale i užitečným doplňkem. Společnost aktuálně nabízí dva modely řady Galaxy Watch4. 

Sáhnout tedy můžete po Galaxy Watch4 Classic ve velikosti 42 nebo 46 mm ve stříbrné nebo černé barvě a ve variantě s LTE nebo bez. Galaxy Watch4 seženete ve 40 nebo 44mm velikosti v barvě černé, stříbrné, růžové v případě menšího modelu nebo černé, zelené a stříbrné v případě většího modelu. I když Samsung prodává třeba také model Active a další, tak ty obsahují operační systém Tizen. Tento návod je tedy poplatný jen právě pro zařízení s Wear OS. 

Hodinky Galaxy Watch4 koupíte například zde

Prvotní nastavení Galaxy Watch s Wear OS 

Po zapnutí hodinek jejich tlačítkem vám jako první vyskočí nabídka určení jazyka. Jednoduše prstem po displeji nebo u podporovaného modelu otáčením lunety nalistujte češtinu a zvolte ji. Systém se ještě zeptá na potvrzení. Poté stejným způsobem vyberte zemi nebo oblast. V našem případě tedy Českou republiku. Následně budete muset zařízení restartovat patřičnou volbou.

Po opětovném spuštění musíte pokračovat na telefonu v aplikaci Galaxy Wearable. Pokud ji v něm nemáte, nainstalujte si ji z Galaxy Store. Nemusíte ji ani spouštět a zařízení hned ví, že se v jeho blízkosti nacházejí nové hodinky Galaxy Watch. Ví i, o jaký model se jedná. Dejte tedy Připojit. Následně je nutné odsouhlasit různé přístupy. Dle svých preferencí tedy vybírejte buď nabídku Při používání aplikace, Pouze tentokrát nebo Nepovolovat.

Poté zkontrolujte číslo, které vám ukazuje jak telefon, tak hodinky. Je-li to stejné, zvolte v telefonu Potvrdit. Pokračuje se stažením softwaru a možností přihlášení se k účtu Samsungu. Pokud chcete, můžete tak učinit, pokud ne, lze tento krok přeskočit. Ochudíte se ale o určité funkce s tím spojené. Ještě můžete odsouhlasit odesílání diagnostických dat a zase různé přístupy. To konkrétně ke kalendáři a manažeru k uskutečňování a přijímání hovorů a SMS.

Následuje příprava hodinek, která zabere jen chvilku času a přihlášení se k účtu Google. To můžete opět popřípadě přeskočit. Následně vyberete aplikace, které chce do zařízení stáhnout a je hotovo. Hodinky vám spustí průvodce, jak s nimi pracovat a telefon vám nabídne personalizaci ciferníku a další možnosti. Nyní můžete své nové hodinky Galaxy Watch začít hned naplno využívat. 

Dnes nejčtenější

.