Zavřít reklamu

Používáte chytré hodinky Samsung Galaxy Watch4 nebo Galaxy Watch4 Classic s tím, že máte někdy potřebuje udělat si snímek jejich displeje? Jak udělat printscreen na Samsung Galaxy Watch4 s Wear OS není nijak složité. Obrázek se vám navíc hned pošle i do telefonu. 

Můžete si tak zaznamenávat své rozložení ciferníků, můžete si tak ukládat obsah z různých aplikací, můžete si ale i fotit naměřené hodnoty svých aktivit. To se hodí zejména, pokud je chcete formou obrázku s někým sdílet, aniž byste se dělili o veškeré naměřené informace v aplikaci Samsung Health.

Jak udělat printscreen na hodinkách Samsung 

Tento návod platí pro operační systém Wear OS a byl dělán s modelem Galaxy Watch4 Classic o velikosti 46 mm. Průměr hodinek totiž určuje i velikost displeje a tedy ciferníku. Dá se předpokládat, že stejný postup bude fungovat i v případě nástupců chytrých hodinek společnosti Samsung.

Chcete-li tedy udělat screenshot displeje Samsung hodinek, současně stiskněte obě tlačítka na pravé straně hodinek. Budete-li úspěšný, uvidíte na ciferníku, jak problikne, a miniatura vyfoceného obsahu displeje vyjede směrem vzhůru. Můžete pak jít do aplikace Fotky (povytažením prstu ze spodu displeje), kde následně uvidíte všechny své otisky obrazovky. 

Když na nějakém dlouze podržíte prst, můžete jej smazat nebo odeslat do svého provázaného telefonu. Dělat to ale nemusíte, protože to se děje v základním nastavení automaticky. Ostatně telefon vás o tom i informuje notifikací. V telefonu tak pak stačí jít do Fotek a kýžený printscreen vyhledat a dále s ním pracovat dle potřeby.

Galaxy Watch4 můžete koupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.