Zavřít reklamu

Dodávka komponent pro jiné firmy je pro Samsung výnosným byznysem. I když se rozhodl, že nebude vyrábět vlastní elektrické vozy, dodává klíčové komponenty různým výrobcům elektromobilů, včetně baterií a kamerových modulů. Nyní vyšlo najevo, že dodá kamerové moduly pro elektrický kamion Tesla Semi.

Podle korejského webu The Elec, který cituje server SamMobile, Samsung, přesněji řečeno jeho divize Samsung Electro-Mechanics, dodá do Tesla Semi osm kamerových modulů. Dlouho očekávaný elektrický kamion představila Tesla již v roce 2017 a po několika odkladech by měl konečně vstoupit do prodeje příští rok. O zakázku se spolu se Samsungem ucházely tchajwanské firmy i jeho „věčný“ rival LG, jejich nabídky však Tesla podle všeho vyhodnotila jako horší.

Je to již podruhé, kdy Samsung v dodávkách pro Teslu předběhl konkurenci. Loni elektromechanická divize Samsungu vyhrála zakázku na dodávku kamerových modulů pro Cybertruck, přičemž je bude dodávat do továren Gigafactory v Berlíně a Šanghaji. Divize kromě toho dodává kamerové moduly pro smartphony, produkty pro elektromobily však mají vyšší hodnotu, což jí umožňuje zvyšovat zisky.

Dnes nejčtenější

.