Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung v roce 2019 v rámci veletrhu CES představil robotický exoskeleton s názvem GEMS Hip. V tu dobu neřekl nic o jeho komerční dostupnosti. Nyní se v éteru objevila zpráva, podle které bude uveden na trh během léta letošního roku.

Podle korejského webu ET News, který cituje dodavatele součástek, vstoupí GEMS Hip do prodeje v srpnu. Samsung prý nyní pracuje na tom, aby do té doby získal souhlas úřadu U.S. Food and Drug Administration (FDA). GEMS je zkratkou pro Gait Enhancing & Motivating System a jde o asistivní robotický exoskeleton, který podle korejského technologického obra snižuje metabolické náklady na chůzi o 24 % a zvyšuje její rychlost o 14 %. Pomoci by mohl lidem, kteří mají problémy s motorickými funkcemi.

V tuto chvíli není jasné, za kolik se bude GEMS Hip prodávat, jasné je však to, že Samsung chce zařízení prodávat na americkém trhu a že na začátku chce vyrobit 50 tisíc kusů. V USA trh s asistivními roboty od roku 2016 rychle roste, každý rok v průměru zhruba o pětinu.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.