Zavřít reklamu

Elektromobily jsou podle mnohých budoucností automobilového průmyslu. Některé z největších světových automobilek se nyní aktivně soustředí na jejich uvádění na trh. Tento segment přitom přitahuje i společnosti, které se jinak výrobou aut nezabývají. V této souvislosti se tedy mluví například o Applu nebo Xiaomi.

V jednu chvíli se spekulovalo i o tom, že by na tuto vlnu mohl naskočit Samsung. Jeho různé divize již některým předním výrobcům elektrických aut dodávají komponenty, takže by to pro něho nebylo až tak nemožné. Nyní to nicméně vypadá, že korejský technologický obr se rozhodl elektrická auta nevyrábět. Web The Korea Times s odvoláním na dva nejmenované vysoce postavené pracovníky Samsungu uvedl, že Samsung nemá v plánu vyrábět vlastní značku elektromobilů. Hlavním důvodem má být to, že korejský gigant prý nevěří, že by jako výrobce elektrických aut měl udržitelné zisky. Jakožto čelní dodavatel komponent pro tento průmysl se prý také chce vyhnout jakýmkoli potenciálním střetům zájmů se svými klienty.

Samsung automobilkám vyrábějícím elektrické vozy poskytuje konkrétně čipy pro autonomní řízení, kamerové moduly, baterie a OLED displeje. Mezi jeho největší klienty patří Tesla, Hyundai, BMW, Audi či Rivian.

Dnes nejčtenější

.