Zavřít reklamu

Zpětná „zrcátka“ chystaného elektrického pick-upu Tesly Cybertruck budou používat kamerové moduly Samsungu. Hodnota „dealu“ je 436 milionů dolarů (zhruba 9,4 miliardy korun). Informovalo o tom několik jihokorejských médií.

Jestli si vzpomínáte, prototyp Cybertrucku, který byl představen v listopadu roku 2019, nebyl vybaven běžnými zpětnými zrcátky. Místo nich používal sestavu kamer, které byly připojeny k displejům palubní desky. Výrobní model by se od prototypu neměl zase tolik lišit a zprávy z Jižní Koreje tak jen potvrzují, že vozidlo bude mít bezzrcátkový design.

Není to poprvé, co Samsung a Tesla spolupracují. Korejský technologický obr již dříve dodal americké automobilce s elektrickými auty související technologie včetně baterií a podle neoficiálních informací budou budoucí elektromobily Tesly používat i nový LED modul Samsungu pro inteligentní přední světlomety s názvem PixCell LED.

Model Cybertrucku s pohonem zadních kol měl původně do sériové výroby vstoupit ještě tento rok s tím, že varianta s pohonem všech kol vyjede na silnice koncem roku 2022. Podle některých „zákulisních“ zpráv však budou mít oba modely zpoždění.

Dnes nejčtenější

.