Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Google před několika týdny v rámci konference Google I/O představil dlouho očekávaný smartphone Pixel 6a s tím, že na trh jej uvede až koncem července. Již nyní se však tento telefon objevil na internetovém tržišti Facebook Marketplace (lépe řečeno se objevil a vzápětí z něj byl stažen) a my si jej díky tomu můžeme prohlédnout na prvních uživatelských fotkách.

Snímky ukazují uhlově šedou barevnou variantu telefonu (oficiálním názvem Charcoal) a můžeme vidět i jeho 6,1palcový OLED displej s nahoře vycentrovaným výřezem pro 8MPx selfie kamerku. Jeho celkový vzhled i krabička, ve které se bude dodávat, odpovídá řadě Pixel 6, představené loni na podzim.

Jen pro připomenutí: Pixel 6a disponuje čipsetem Google Tensor (stejný pohání i zmíněnou vlajkovou řadu Pixel 6), 6 GB operační a 128 GB interní paměti, duálním fotoaparátem s rozlišením 12,2 a 12 MPx, poddisplejovou čtečkou otisků prstů, stereo reproduktory, stupněm krytí IP67 a baterií s kapacitou 4410 mAh a podporou 18W rychlého nabíjení. Softwarově jej nepřekvapivě pohání Android 12. Do prodeje vstoupí 28. července, a to za cenu 449 dolarů (zhruba 10 400 Kč). U nás podle všeho oficiálně dostupný nebude (v rámci Evropy má později zamířit mimo jiné do Německa, Francie, Itálie, Španělska nebo Velké Británie, přičemž jako první bude k mání v USA a Japonsku).

Telefony Google Pixel koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.