Zavřít reklamu

Jak jsme včera informovali, hodinky Galaxy Watch4 se konečně, a to téměř po roce, dočkaly Asistenta Google. Jak se říká, lepší pozdě než nikdy, nejen nám však vrtá hlavou, proč to muselo trvat tak dlouho.

Jak známo, společnosti Samsung a Google společně vyvinuly operační systém Wear OS 3, který debutoval v chytrých hodinkách Galaxy Watch4 a Watch4 Classic. Na tomto systému běží také nedávno oznámené hodinky Pixel Watch a na některé hodinky dalších značek se chystá příslušná aktualizace (dostat ji mají například modely Mobvoi TicWatch E3, Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, Skagen Falster Gen 6 nebo řada Fossil Gen 6).

Korejský obr za tuto exkluzivitu zaplatil tím, že odstavil svůj vlastní systém Tizen. Díky přechodu na nový operační systém však měly chytré hodinky Galaxy také profitovat z lepší podpory aplikací třetích stran a přístupu k Asistentovi Google. Ten tedy nyní na Galaxy Watch4 skutečně dorazil. V této souvislosti ale připomeňme, že Asistent Googlu není na chytrých hodinkách nový koncept. Je to novinka pro Wear OS 3, protože Galaxy Watch4 jsou v tuto chvíli jedinými hodinkami, které na této verzi běží. Asistent je nicméně dostupný pro starší verze Wear OS již od roku 2018.

Otázkou je, proč se Google a Samsung rozhodly Asistenta na Galaxy Watch4 zpřístupnit téměř rok poté, co byly představeny. Je možné, že s tím mají co do činění zmíněné hodinky Pixel Watch. Nebo možná Samsung chtěl, aby se jeho asistent Bixby na chvíli ohřál v záři reflektorů, než uživatelům nabídne objektivně lepší alternativu. Za pozdním příchodem Asistenta mohly stát i technické obtíže, i když na druhou stranu by jejich vyřešení asi těžko zabralo tak dlouhou dobu.

To jsou však všechno jen spekulace a je dost dobře možné, že skutečný důvod, proč Asistent Google dorazil na Galaxy Watch4 tak nepochopitelně pozdě, se nikdy nedozvíme. Českým uživatelům to může být každopádně stejně jedno, protože Asistent u nás není (doufejme, že jen zatím) podporován.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.