Zavřít reklamu

Když byly loni v srpnu uvedeny na scénu nové chytré hodinky Galaxy Watch4, chyběly jim některé funkce, na které Google v rámci nového operačního systému Wear OS 3, na němž spolupracoval se Samsungem, lákal. Jednou z nich byl Asistent Google. Posledních osm měsíců měli uživatelé na výběr buď proprietárního asistenta Bixbyho, nebo nic. V dubnu jsme viděli první náznak Asistenta prostřednictvím stránky podpory amerického mobilního operátora Verizon. V tu dobu však funkce nebyla ve skutečnosti ještě připravena.

Nedlouho poté Samsung zveřejnil video (které vzápětí stáhl), v němž se Asistent na chvíli ukazuje, a před pár týdny korejský obr webu SamMobile potvrdil, že globálně populární hlasový společník na Galaxy Watch4 skutečně míří, s tím, že na ně dorazí v létě. A léto v jeho podání, jak se zdá, začíná už v květnu, neboť podporu Asistenta začal na hodinky aktuálně šířit mezi vybranými státy.

Asistenta Google je možné na Galaxy Watch4 používat k interakci s aplikacemi, odpovídání na otázky či ovládání chytré domácnosti. Bohužel k českým uživatelům se Asistent (zatím) nedostane, neboť jeho podpora je omezena jen na 10 trhů. Jedná se konkrétně o USA, Kanadu, Velkou Británii, Austrálii, Irsko, Německo, Francii, Japonsko, Jižní Koreu a Tchaj-wan.

Galaxy Watch4, ale i Apple Watch koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.