Zavřít reklamu

Chytré hodinky tu s námi jsou již více než deset let, ale systém Wear OS, jak jej známe, se na scéně objevil až v roce 2018. Systém se stal nicméně relevantním až o pár let později, kdy se jeho tvůrce Google spojil se Samsungem, aby společně vytvořily „next-gen“ verzi Wear OS 3, která softwarově pohání hodinky Galaxy Watch4. Všichni nyní věnují pozornost některým stávajícím hodinkám, které budou dříve nebo později na Wear OS 3 aktualizovány (jako je např. Fossil Gen 6 nebo Mobvoi Ticwatch Pro 3 Ultra), ale co ty, co nikdy tuto aktualizaci nedostanou? Nebo ty, které předtím na Wear OS ani neběžely? Jeden šikovný vývojář se nad tím zamyslel a dokázal dostat Wear OS na systémem Tizen poháněné hodinky Samsung Gear S3 z roku 2016.

Vývojář vystupující na webu XDA Developers pod jménem parasetam0l konkrétně na Gear 3 (ve verzi bez LTE; SM-R760) portoval Wear OS 2 (vycházející z Androidu 9 Pie H MR2). Teoreticky by měl tento systém fungovat i s modelem Classic (SM-R770). Systém v hodinkách zpřístupňuje velkou část svých funkcí, včetně podpory obchodu Google Play a Asistenta Google nebo synchronizace s účtem Googlu. Fungují také některé možnosti připojení a senzory, jako je Wi-Fi, Bluetooth a senzor srdečního tepu. Dokonce funguje i otočná korunka (sloužící k navigaci rozhraní).

Systém nepřekvapivě vykazuje řadu chyb a problémů, není jich ovšem tolik, kolik bychom od takového projektu očekávali. Mezi největší potíže patří horší výdrž baterie oproti Tizenu, špatná kvalita zvuku či nefungující GPS a NFC. Za zmínku také stojí, že telefonní aplikace Wear identifikuje hacknuté hodinky jako TicWatch Pro 3, i když to samo o sobě problém není. Pokud jste majiteli hodinek Gear 3 a chtěli byste jim vdechnout trochu nového života, zde jsou instrukce XDA Developers. Upozorňujeme však, že vše provádíte na vlastní riziko a ani web, ani my za to neneseme žádnou zodpovědnost. Kupte si raději aktuální Galaxy Watch4.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.