Zavřít reklamu

Není neobvyklé, že velké společnosti svými reklamami občas minou tak trochu vedle. Od svých reklamních agentur často dostávají návrhy, které mohou vypadat dobře na papíře, jejich základní koncept však bývá chybný. Když následně taková reklama vyjde a ocitne se pod palbou kritiky, společnost pak vypadá, že je zcela mimo realitu. To se nyní přihodilo i Samsungu.

Reklama, kterou pro společnost vytvořila reklamní agentura Ogilvy New York, a která byla zveřejněna na YouTube, ukazuje ženu probouzející se ve dvě hodiny ráno, aby se sama vydala na běh velkým městem. Ogilvy možná ví o nějakém paralelním vesmíru, kde je toto bezpečné, protože pobouření nejen skupin na ochranu žen jasně ukazuje, že není.

Smyslem reklamy bylo ukázat, jak hodinky Galaxy Watch4 a sluchátka Galaxy Buds2 umožňují lidem „věnovat se zdraví podle jejich plánu“. Tato myšlenka se u cílového publika, tedy žen, trochu ztrácí, protože ty se domnívají, že reklama výzvy, s nimiž se potýkají, zametá pod koberec.

Spolek na ochranu žen Reclaim These Streets považuje reklamu za „nevhodnou“, zejména s ohledem na smrt učitelky Ashling Murphyové, která byla začátkem roku zavražděna při běhání v rodném Irsku. Tato tragédie vyvolala debatu o tom, jak se mnoho žen cítí nebezpečně, když běhají samy, zejména v nočních hodinách. Řada z nich se na sociálních sítích svěřila, že se při běhání stala terčem obtěžování.

I komentáře na YouTube dávají jasně najevo, že reklama se minula svým účinkem. Místo toho, aby propagovala výše uvedené hodinky a sluchátka a to, jak ženám umožňují „věnovat se zdraví podle jejich plánu“, vyvolává v nich dojem, že Samsung je odtržen od reality. Ani korejský gigant, ani autor reklamy se k záležitosti ještě nevyjádřili.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.