Zavřít reklamu

Dnes, tedy 22. dubna, se slaví Den Země, a menší i větší společnosti tak oznamují, jak jsou ony a jejich produkty šetrné k životnímu prostředí. Je to den, kdy bychom měli udělat osobní inventuru toho, kolik našich vlastních technologií bychom měli s jejich blížící se životností recyklovat.

Samsung, stejně jako například Google, se v poslední době zaměřuje čím dál více na oblast ekologie. To se projevuje mimo jiné snahou používat na jeho obaly a příslušenství udržitelné materiály. Na dnešní Den Země tedy korejský obr oznámil tři smartphonová pouzdra a řemínky pro chytré hodinky, které vytvořil ve spolupráci se známým designérem Seanem Wotherspoonem.

Samsung Galaxy x Sean Wotherspoon Sustainable Accessories Collection obsahuje 100% biologicky rozložitelná a recyklovatelná pouzdra pro loňskou „vlajku“ Galaxy S21 a pásky pro chytré hodinky Galaxy Watch4, jakož i k nim ladící ciferníky, které si lze zdarma stáhnout v obchodě Google Play. Jak pouzdra, tak pásky se nabízejí ve žluté, růžové a mintové barvě a jsou pokryty slogany „love the planet“, znaky míru a kresbami naší planety, slunce, květin nebo čmeláků (v případě mintového pouzdra a řemínku aligátora v saku). Kolekce se začne na webu Samsungu prodávat ještě dnes a bude stát 49,99 dolarů (zhruba 1 100 Kč). u nás tomu tak ale nejspíše nebude.

Související články

Dnes nejčtenější

.