Zavřít reklamu

Expert RAW je jednou z nejlepších aplikací za poslední roky, kterou Samsung vydal pro smartphony Galaxy. Kombinuje fotoaparáty řady Galaxy S22 a telefonu S21 Ultra se schopnostmi podobnými těm, které nabízejí digitální zrcadlovky. Nyní se Samsung ústy Hamida Sheikha ze Samsung Research America MPI Lab a Girishe Kulkarniho ze Samsung R&D Institute India-Bangalore podělil o příběh jejího vzniku.

Nová mobilní fotoaplikace je výsledkem spolupráce mezi různými odděleními Samsungu, které spojil stejný cíl, a to poskytnout nadšencům do focení a profesionálům kreativnější kontrolu nad jejich fotografiemi. Výchozí aplikace Samsungu pro focení se spoléhá na sofistikované výpočetní fotografické algoritmy, které jí umožňují produkovat často fantastické výsledky, nevýhodou však je, že uživatelé mají nad snímky jen omezenou kontrolu.

Sheikh a Kulkarni v rozhovoru pro web Samsung Newsroom vysvětlují, jak Expert RAW kombinuje stejnou snadnost použití, kterou nabízí výchozí fotoaplikace Samsungu, s funkcemi podobnými digitálním zrcadlovkám. Expert RAW je mobilní fotografickou aplikací, jež dává uživateli větší kreativní kontrolu nad jeho snímky. Aplikace pořizuje fotky s komplexnějšími daty a jeho integrace s aplikací Adobe Lightroom umožňuje telefon proměnit v ministudio pro profesionální fotografy. Aplikace také loni umožnila uživatelům Galaxy S21 Ultra měnit rychlost závěrky, citlivost a další nastavení, což v režimu Pro v aplikaci hlavního fotoaparátu Samsungu nebylo až do příchodu řady Galaxy S22 možné.

Myšlenkou, která stála za vznikem aplikace, bylo potěšit uživatele digitálních zrcadlovek, kteří hledali podobný zážitek na mobilních telefonech. Expert RAW se tak inspirovala komunitou expertů a nadšenců do focení. Vznik aplikace je výsledkem těsné spolupráce výzkumných laboratoří Samsung Research America MPI Lab a Samsung R&D Institute India-Bangalore. První zmíněná instituce dala k dispozici své odborné znalosti v oblasti výpočetního zobrazování, druhá pak použila své schopnosti a zdroje k vyvinutí potřebného softwaru či uživatelského rozhraní aplikace.

Na aplikaci se podle Sheikha a Kulkarniho kvůli časovému posunu mezi USA a Indií pracovalo prakticky 24 hodin denně a byla prý dokončena v rekordním čase. Oba zástupci svých institucí dodali, že „v budoucnu by aplikaci rádi dál vylepšovali se zaměřením na vytvoření nového ekosystému pro profesionální fotografii, jenž plně využívá možnosti profesionálních fotoaparátů“.

Aplikace Expert RAW v Galaxy Store

Dnes nejčtenější

.