Zavřít reklamu

Samsung je již delší dobu kritizován za to, že ve svých vlajkových smartphonech používá dva různé čipsety. Ani letos tomu nebylo jinak, řadu Galaxy S22 pohání Exynos 2200 a Snapdragon 8 Gen 1. Nyní se v éteru objevila informace, že korejský technologický obr by u řady Galaxy S23 mohl sáhnout k radikálnímu kroku.

Podle nové zprávy z Jižní Koreje by Samsung mohl v telefonech řady Galaxy S23 použít čip MediaTeku. Konkrétně by jím mohly být poháněny varianty určené pro asijské trhy. Dosud korejský gigant ve svých špičkových smartphonech používal pouze vlastní čipy Exynos a Snapdragon od Qualcommu.

V tuto chvíli není jasné, jaký čipset MediaTeku by řada Galaxy S23 používala, jelikož tchajwanský výrobce svůj vlajkový čip na příští rok zatím neodhalil. Připomeňme, že jeho aktuálním vlajkovým čipsetem je Dimensity 9000, který se výkonem vyrovná výše uvedeným čipům.

Zpráva také potvrzuje nedávné spekulace, že čipset z dílny MediaTeku by mohla používat i příští „budgetová vlajka“ Galaxy S22 FE. Zde se konkrétně spekulovalo o nasazení zmíněného čipu Dimensity 9000. Jestli Samsung ve své příští vlajkové řadě skutečně použije čip MediaTeku, ukáže až čas. Mezitím se každopádně snaží vylepšovat svůj výrobní proces. Jeho příští špičkový Exynos bude podle všeho vyráběn 3nm GAA procesem, který má přinést mnohem lepší výtěžnost než slévárnou Samsung Foundry v současnosti používané 4nm a 5nm procesy.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.