Zavřít reklamu

Samsung, který je světově největším výrobcem paměťových čipů, navrhuje také čipsety pro automobilový průmysl. Před několika lety korejský technologický gigant koupil předního amerického výrobce automobilových dílů Harman International Industries, aby se v této branži „usadil“ o poznání pevněji. Nyní oznámil, že bude dodávat čipy i pro vozy automobilky Volkswagen.

Samsung sdělil, že bude dodávat čipy pro správu napájení a konektivitu pro propojená auta Volkswagenu. Jeho 5G čipset pro infotainmentové systémy umožní uživatelům za jízdy stahovat a streamovat videa. Tento čip bude konkrétně používán v infotainmentových jednotkách, které navrhuje automobilová divize společnosti LG. Právě ta je na poli propojených vozidel jedním z největších soupeřů Samsungu (jako kdysi bývala i v oblasti smartphonů).

Čip pro správu napájení zase zajistí stabilní přísun „šťávy“ různým komponentám vozů německého automobilového giganta. Třetí čip, který budou propojená auta Volkswagenu používat, má na starosti ovládání displejů a kamer. Je schopen obsluhovat až čtyři displeje s vysokým rozlišením a dvanáct kamer najednou. Integrován bude do vysoce výkonného počítače s názvem In-Car Application Server (ICAS) 3.1, za kterým opět stojí automobilová divize LG.

Související články

Dnes nejčtenější

.