Zavřít reklamu

Samsung představil nejnovější přírůstek do své řady chytrých monitorů. Model Smart Monitor M8 zaujme především moderním stylovým provedením, štíhlou konstrukcí, rozlišením UHD neboli 4K a kamerou SlimFit v základní výbavě. K dispozici jsou čtyři barevné varianty (bílá Warm White, růžová Sunset Pink, modrá Daylight Blue a zelená Spring Green). Úhlopříčka je 32 palců neboli 81 cm. Smart Monitor M8 bude v Česku dostupný od května ve všech barvách a jeho doporučená maloobchodní cena je 19 990 Kč.

Až do 30. dubna 2022 nebo do vyprodání zásob si jej navíc můžete předobjednat s bonusem bílých bezdrátových sluchátek Galaxy Buds2 za 1 Kč jako bonus. První modely řady Smart Monitor přišly na trh v listopadu 2020. Záhy si získaly velkou oblibu coby první skutečně univerzální monitory na světě, vhodné k práci i domácí zábavě. A model M8 jde ještě dál. Kromě tradičních funkcí s ním lze využít i nejrůznější streamovací služby, jako je Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ nebo Apple TV+. Ke streamování stačí jen Wi-Fi, televizor ani počítač vůbec nepotřebujete.

Milovníky stylového designu potěší Smart Monitor M8 především elegantním tenoučkým provedením. Jeho tloušťka dosahuje jen 11,4 mm, je tedy o celé tři čtvrtiny štíhlejší než jeho předchůdci. Stylový dojem podtrhuje plochá zadní strana a také několik barevných variant. Díky nim si lze monitor vybrat tak, aby zapadl do každého prostředí podle vkusu majitele.

Smart Monitor M8 se výborně hodí k pracovním úkolům všeho druhu. Může se stát ústředním prvkem kvalitní domácí kanceláře a nepotřebuje k tomu ani počítač, pomocí technologie Smart Hub se totiž dokáže připojit k mnoha jiným chytrým zařízením. Díky uživatelskému rozhraní Workspace lze na monitoru současně zobrazit okna z různých zařízení a služeb. Počítač s Windows nebo MacOS je k monitoru možné připojit bezdrátově stejně jako zobrazit obsah chytrého telefonu, ať už pomocí Samsung DeX, či Apple Airplay 2.0. V neposlední řadě monitor nabízí také Microsoft 365 k úpravě dokumentů jen na monitoru bez připojeného PC.

Externí kamera součástí

K dalším velkým přednostem patří magnetická, snadno odnímatelná kamera SlimFit. Připnete ji k monitoru a můžete spustit videokonferenci, aniž by vás na pracovním stole rušily nevzhledné kabely. Kamera SlimFit navíc dokáže sledovat tvář před sebou a automaticky na ni ostřit a zoomovat, což se hodí například při prezentacích či distanční výuce. Samozřejmostí je i podpora videochatovacích aplikací typu Google Duo.

Do výbavy patří i systém SmartThings Hub určený ke komunikaci různých zařízení v rámci tzv. internetu věcí (IoT). Aplikace SmartThings umožňuje sledovat různá zařízení IoT (například chytré vypínače nebo elektrické zásuvky) po celém domě a ovládat je pomocí jednoduchého ovládacího panelu. Na monitoru se přitom zobrazí veškeré potřebné informace z těchto zařízení. Další užitečnou součástí výbavy je mimořádně citlivý mikrofon Far Field Voice, funkce Always On Voice zase umožňuje (při aktivované službě Bixby) zobrazit na monitoru informace o aktuálním rozhovoru, dokonce i když je monitor vypnutý.

K dispozici je i například adaptivní obrazová technologie, která automaticky upravuje jas a teplotu barev tak, aby byl obraz co nejlepší. Samozřejmostí je stojan s nastavitelnou výškou (HAS) a možností naklopení, aby si každý mohl nastavit monitor podle chuti, ať už zrovna pracuje, účastní se dálkové výuky, nebo si pouští film. Za své přednosti získal Samsung Smart Monitor M8 na letošním veletrhu CES cenu za nejlepší inovaci, kterou udílí sdružení CTA (Consumer Technology Association). Samsung Smart Monitor M8 lze nyní předobjednávat po celém světě v různých barevných provedeních a s různými specifikacemi.

Samsung Smart Monitor M8 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.