Zavřít reklamu

Samsung na v lednu proběhlém veletrhu CES oznámil, že některé jeho chytré televizory chystané na letošní rok budou podporovat populární cloudové herní služby, jako je Stadia a GeForce Now. Korejský gigant tehdy nesdělil, kdy novou funkci zpřístupní, naznačil však, že to bude již brzy. Nyní se zdá, že si na ni budeme muset počkat o něco déle.

Web Flatpanelshd, který cituje server SamMobile, si všiml některých drobných změn v marketingovém materiálu Samsungu, které později potvrdil zástupce společnosti. Služba Samsung Gaming Hub, v rámci níž budou výše zmíněné cloudové služby fungovat, bude nyní spuštěna „ke konci léta 2022“. Kromě toho se bude její dostupnost region od regionu lišit.

Lze předpokládat, že Samsung Gaming Hub bude k dispozici tam, kde jsou služby Stadia a GeForce Now již dostupné, což je mimo jiné i u nás. Stojí také za zmínku, že prvně jmenovaná dokáže streamovat hry v rozlišení až 4K, zatímco druhá „umí“ jen rozlišení Full HD. Předplatné cloudových her a stabilní internetové připojení mohou chytrou televizi snadno proměnit na herní centrum, zvláště když jsou konzole současné generace stále těžko k sehnání.

Související články

Dnes nejčtenější

.