Zavřít reklamu

Koncem loňského roku se v éteru objevila spekulace, že Samsung chce požádat společnost LG o dodání většího množství OLED panelů. I když takováto informace mohla znít absurdně (Samsung a LG jsou si na poli OLED displejů největšími konkurenty), ve skutečnosti dávala smysl, neboť se týkala televizorů, kde Samsung OLED panelům již delší dobu nefandí (místo toho vsází na QLED technologii). Nyní se v Jižní Koreji objevila zpráva, která tu první potvrzuje.

Podle informací webu Korea Herald jsou Samsung a LG již blízko dohody o dodávkách OLED panelů, přičemž kontrakt by měl být minimálně tříletý. Panely velmi pravděpodobně skončí v řadě OLED televizorů, které Samsung chystá na letošní rok.

Hlavním důvodem, proč se Samsung rozhodl obrátit se na svého velkého rivala, je podle všeho skutečnost, že OLED televizory zažívají opět velký růst (v současnosti tvoří kolem 40 % globálních prodejů prémiových televizí), a Samsung by si z tohoto nového růstu rád něco „ukousl“. Dominantním hráčem na tomto trhu se mezitím stalo právě LG. Displejová divize Samsung Display sice vyrábí mnoho OLED panelů, jen málo z nich však končí v jeho chytrých televizích. Většinu z nich korejský obr používá ve smartphonech, tabletech a noteboocích.

Související články

Dnes nejčtenější

.