Zavřít reklamu

Do České republiky přišlo vlivem ruské invaze na Ukrajinu již více než 270 tisíc tamních obyvatel. Ti byli nuceni z obav o vlastní bezpečí, a ostatně i holý život, opustit svůj domov, často jen s minimem zásob. Útočiště hledají napříč celým naším územím, a pokud chcete, můžete opravdu jednoduše zjistit, kolik jich přicestovalo třeba zrovna do vaší obce.

Počet ukrajinských uprchlíků neustále přibývá a soudě dle vývoje situace to zrovna nevypadá, že by se měl tento trend změnit. Protože ministerstvo a mnohé obce o počtech registrovaných uprchlíků veřejně informují nejen prostřednictvím svých webových stránek, sestavil portál Seznam Zprávy zajímavou interaktivní mapu České republiky.

V ní jsou znázorněny jednotlivé obce (ale i celé kraje), kdy když si ručně nebo z hledání vyberete tu kýženou, zjistíte počet jejích obyvatel a v závislosti k nim počet přihlášených uprchlíků. Tato čísla jsou ještě doprovozena procentuálním podílem na počet obyvatel. Nechybí ani informace s datem aktualizace stavu. Aktuální válečná krize tedy dopadá prakticky na každého.

Mapu ukazující počty uprchlíků v obcích naleznete zde

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější

.