Zavřít reklamu

Rusko-ukrajinský konflikt se dotýká celé Evropy a samozřejmě tedy i České republiky. Běžný obyvatel to tak může aktuálně vidět třeba na skokovém růstu pohonných hmot pro naše automobily. Existuje ale několik užitečných aplikací, které vám řeknou, kde je aktuálně natankujete za tu co možná nejpřívětivější cenu, a to s ohledem na vzdálenost pumpy od vaší polohy.

Pumpdroid 

Aplikace vám pomůže najít nejbližší čerpací stanice, přičemž samozřejmě ukazuje i aktuální ceny paliv, a to po celé České republice. Automaticky vyhledává nejbližší pumpy, poskytuje ale i seznam těch vámi oblíbených a to nejdůležitější – třídění čerpacích stanic podle ceny nebo vzdálenosti. Jednoduše tak zjistíte, jestli se vám vyplatí popojet, nebo natankovat na té stanici, která je vám nejblíže.

Stažení v Google Play

Tank Navigator 

Titul vám nabídne vyhledávání čerpacích stanic s akceptacemi karet CCS a to nejen v České republice, ale i na Slovensku. Přítomna je přímá navigace na stanici, o které se zde dozvíte i maximum možných informací. Můžete si zde dokonce nastavit i jen určitý okruh vyhledávání, nebo seřadit si čerpací stanice právě podle cen pohonných hmot, které se aktualizují denně.

Stažení v Google Play

Mapy.cz 

I když aplikace slouží primárně jako navigace, obsahuje i informace o čerpacích stanicích a cenách jimi poskytovaných pohonných hmot. Stačí, když si do vyhledávacího pole zadáte „čerpací stanice“ a titul vám ukáže ty ve vaší blízkosti. V zobrazeném seznamu ale hned na první pohled vidíte, jaké má která stanice aktuální ceny. Navigování na tu vybranou je pak samozřejmostí.

Stažení v Google Play

Google Mapy 

Velice podobně, jako je tomu u Mapy.cz, poskytují informace i Google Mapy. Když však zadáte do jejich hledání heslo „čerpací stanice“, neukáže se vám seznam jako v předchozím případě, ale rovnou na mapě u dané polohy pumpy vidíte cenu vámi preferovaného paliva. Podle toho, jak stanice pak vybíráte, se vám níže v banneru zobrazuje nabídka s informacemi a možností přímé navigace.

Stažení v Google Play

Waze 

Pokud využíváte komunitní navigační aplikaci Waze, tak ceny benzinu a nafty můžete najít i zde. Stačí si k tomu jen rozkliknout vyhledávací pole a zde už přímo zvolit symbol čerpací stanice. Automaticky se zobrazí ty ve vašem okolí i s aktuální cenou vámi preferované pohonné hmoty, kterou jste si určili v nastavení. Po rozkliknutí stanice však vidíte i ceny ostatních dostupných pohonných hmot stejně jako množství dodatečných informací.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.