Zavřít reklamu

Přinášíme seznam smartphonů Samsungu, které minulý týden (7.–13. března) obdržely softwarovou aktualizaci. Jedná se konkrétně o telefony Galaxy A52, Galaxy S10 Lite, překvapivě řadu Galaxy S9 (neboť je stará již čtyři roky) a Galaxy A71.

Galaxy A52, Galaxy S10 Lite a telefony řady Galaxy S9 dostaly březnový bezpečnostní patch. U prvního zmíněného byla aktualizace jako první dostupná v Brazílii, Bolívii, Panamě, Paraguayi a na Trinidadu a Tobagu, u druhého ve Španělsku a u řady Galaxy S9 v Německu. V těchto dnech se nejnovější bezpečnostní záplata u těchto zařízení šíří do dalších zemí, přičemž do všech koutů světa by měla dorazit během několika týdnů. Jako vždy si můžete dostupnost nové aktualizace zkontrolovat manuálně otevřením Nastavení→Aktualizace softwaru→Stáhnout a nainstalovat.

Březnový bezpečnostní patch jinak opravuje celkem 50 zranitelností, z čehož dvě byly označeny za kriticky nebezpečné, 29 za vysoce nebezpečné a 19 za středně nebezpečné. Opraveny byly mimo jiné vulnerability ve službě Wearable Manager Installer, aplikaci Počasí, rozhraní Setup Wizard nebo launcheru One UI Home, stejně jako chyba související se špatnou konfigurací zabezpečení RKP (Real-time Kernel Protection) ve službě Samsung Knox nebo bug umožňující útočníkovi změnit seznam zamčených aplikací bez ověření.

Pokud jde o Galaxy A71, ten dostal jinou aktualizaci, konkrétně tu přinášející stabilní verzi Androidu 12/One UI 4.0. Update nese firmwarovou verzi A715FZHU8CVB6 a jako první „přistál“ v polovině týdne v Hongkongu. Do dalších zemí by se měl rozšířit v následujících týdnech. Seznam zařízení Samsungu, které update s finální verzí Androidu 12/One UI 4.0 již obdržely, najdete zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.