Zavřít reklamu

Zdá se, že je kontroverze kolem zpomalování výkonu her na telefonech Galaxy natolik závažná, že společnost Samsung podniká rychlé kroky k její nápravě. Krátce po vydání aktualizace, která má ukončit snižování herního výkonu zejména u řady Galaxy S22 v Koreji, ji Samsung začal zavádět i v Evropě. 

Aplikace Samsung Game Booster neboli služba Game Optimization Service (GOS), která běží na pozadí během hraní náročných titulů na zařízeních Galaxy, jim zabraňuje využívat plnou sílu jejich CPU a GPU. Je tomu z důvodu, aby v ideální rovnováze vyvažovala teplotu telefonu a výdrž baterie. U řady Galaxy S22 však bylo zjištěno, že tato funkce zpomaluje hry mnohem více než tomu bylo u předchozích vlajkových lodí, což Samsung přimělo k vydání opravné aktualizace.

V pátek jsme se dozvěděli, že byla aktualizace vydána pro domácí korejský trh, nyní ale už dorazila i do Evropy. Podle seznamu změn už tedy nebude systém GOS natolik omezovat herní výkon, i když jej bude stále „optimalizovat“ v případě, že se vaše zařízení začne nadmíru zahřívat. Samsung nicméně poskytuje alternativní nastavení správy výkonu funkce Game Booster pro ty, kteří chtějí co nejrychlejší herní zážitek a nevadí jim případné zahřívání ani rychlé vybíjení baterie.

Funkci Game Booster zobrazíte tak, že během spuštěné hry přejedete prstem od spodního okraje obrazovky nahoru a vybere ikonu Game Booster v levém dolním rohu displeje. Zde najdete mnoho možností, jak zlepšit svůj herní zážitek, například můžete vypnout oznámení při spuštěné hře. Nová aktualizace však také optimalizuje výkon fotoaparátu. Zda je pro váš Galaxy S22, S22+ nebo S22 Ultra už nejnovější aktualizace s verzí firmwaru S90xxXXu1AVC6 k dispozici, můžete zkontrolovat v Nastavení a nabídce Aktualizace softwaru.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.