Zavřít reklamu

Samsung se dnes v podvečer na Mobile World Congress v Barceloně pochlubil svými novými vlajkovými modely Galaxy S9 a Galaxy S9+. Ty přímo navazují na loňské „es-osmičky“, což především dokazuje až na hrstku změn shodný design. Vylepšení jsme se tak dočkali hlavně uvnitř telefonu, a to jak po hardwarové tak i softwarové stránce. Značnou progresí prošel fotoaparát, zvuk, výkon, zabezpečení a také proměna v desktopový počítač.

Fotoaparát

Jednoznačně největším lákadlem Galaxy S9 a S9+ je kompletně přepracovaný fotoaparát. Telefony jsou osazeny snímačem Super Speed Dual Pixel se speciálním výpočetním výkonem a pamětí a disponují novým objektivem s variabilní clonou, který je tím pádem vhodný i do špatných světelných podmínek. Podobně zajímavá je i možnost snímání superzpomalených záběrů a vytváření animovaných emoji za pomoci rozšířené reality. Fotoaparát Galaxy S9 a S9+ obsahuje následující funkce:

  • Super slow-motion videa: Galaxy S9 a Galaxy S9+ jsou druhými smartphony na světě, které jsou schopny při nahrávání videa zachytit až 960 snímků za sekundu. Telefony rovněž nabízejí chytrou funkci automatické detekce pohybu, která rozpozná pohyb na snímku a automaticky spustí nahrávání – stačí tak pouze správně nastavit kompozici. Po nasnímání superzpomalených záběrů je možné si zvolit hudbu na pozadí z 35 různých možností, nebo k videu přiřadit melodii ze seznamu oblíbených písní. Jednoduchým poklepáním mohou uživatelé také vytvářet, upravovat a sdílet soubory ve formátu GIF a využít při tom tří hravých režimů smyčky pro opakované přehrávání záznamu.
  • Kvalitní fotografie při špatných světelných podmínkách: Většina chytrých telefonů je vybavena pevnou clonou, která se nedokáže přizpůsobit málo či příliš světlému prostředí a výsledné snímky jsou proto zrnité nebo vybledlé. Samsung se proto rozhodl, že fotoaparát ve smartphonech posune na novou úroveň a Galaxy S9 i S9+ nabízejí variabilní clonu, kterou lze přepínat mezi hodnotami F1.5 a F2.4.
  • Animované emoji: Jednou z dalších zásadních novinek telefonů je možnost vytvářet emoji, které budou vypadat, znít a chovat se stejně jako jejich uživatelé. Emotikony využívají rozšířenou realitu (AR Emoji) a algoritmus strojového, který analyzuje dvojrozměrný obraz uživatele, zmapuje více než 100 obličejových rysů a následně vytvoří trojrozměrný model. Fotoaparát tak rozpozná např. mrkání nebo kývání. AR Emoji je následně možné proměnit ve video či nálepky, které lze pak sdílet.
  • Bixby: Chytrý asistentka integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostřednictvím rozšířené reality a technologií strojového učení užitečné informace o okolí. Pomocí detekce a rozpoznávání objektů v reálném čase dokáže Bixby okamžitě dodat informace přímo do obrazu, na nějž fotoaparát míří. Je tak možné si pomocí okamžitého překladu nechat v reálném čase přeložit cizojazyčné texty nebo přepočítat cenu v cizí měně, dozvědět se informace o svém okolí, zakoupit si výrobky, které před sebou vidíte, nebo si po celý den počítat kalorický příjem.

Vylepšený zvuk

Galaxy S9 a S9+ prošly značnou proměnou i po stránce zvuku. Telefony totiž nově disponují stereo reproduktory, které jsou navíc vyladěny k dokonalosti sesterskou společností AKG. Zatímco jeden reproduktor se nachází tradičně na spodní hraně telefonu, druhý je přímo nad displejem – Samsung vylepšil reproduktor sloužící doposud jen pro hovory. Velkou novinkou je také podpora prostorového zvuku Dolby Atmos

Nová generace DeX

S loňskými modely se představila také dokovací stanice DeX, která dokázala proměnit smartphone v desktopový počítač. Dnes se Samsung pochlubil s druhou generací této dokovací stanice a ruku v ruce s tím se změnilo i její jméno. Díky novému doku Dex Pad lze připojit Galaxy S9 a S9+ k většímu monitoru, klávesnici a myši. Hlavní novinkou přitom je, že samotný telefon zapojený do DeX Pad lze proměnit v touchpad. Dex Pad bude v České republice dostupný v průběhu dubna za cenu 2 499 Kč.

Další novinky

Už je tradicí, že vlajkové telefony Samsungu podporují bezdrátové nabíjení, jsou odolné proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68, a v případě Galaxy S9 a S9+ tomu není jinak. Novinka ale nyní umožňuje rozšířit úložiště až na 400 GB a je vybavena nejnovějšími špičkovými procesory, které nabízejí vysoký výkon a sofistikované zpracování obrazu.

Vylepšením prošlo i zabezpečení telefonů a nyní jsou chráněny nejnovější bezpečnostní platformou Samsung Knox 3.1, která splňuje parametry obranného průmyslu. Galaxy S9 a S9+ podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti – rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje – takže si uživatelé mohou zvolit nejlepší způsob ochrany svého zařízení a aplikací. Novinkou ale je funkce Intelligent Scan, což je způsob ověření totožnosti, který inteligentně využívá kombinovaných předností snímání oční duhovky a technologie rozpoznávání obličeje k rychlému a pohodlnému odemknutí telefonu uživatele v nejrůznějších situacích. Telefony Galaxy S9 a S9+ představují i funkci Dedicated Fingerprint, která dává uživatelům možnost použít pro přístup k zabezpečené složce otisk jiného prstu, než jaký byl použit k odemknutí telefonu.

Díky vylepšenému optickému snímači zabudovanému přímo do Galaxy S9 a S9+ posouvají na vyšší úroveň též péči o zdraví, jelikož poskytují bohatší a přesnější informace o zdravotním stavu uživatele. Snímač umožňuje telefonům sledovat faktor srdeční zátěže uživatele, což je nový způsob měření nároků kladených na srdce, a to v reálném čase.

Ceny a prodej:

V České republice budou oba modely dostupné ve třech barevných variantách – Midnight Black, Coral Blue a zcela nové Lilac Purple. Doporučená cena modelu Galaxy S9 bude 21 999 Kč u verze s 64GB úložištěm a 24 499 Kč u modelu s úložištěm o kapacitě 256 GB. Ceny většího Galaxy S9+ se pak zastavila na 24 499 Kč (64 GB) resp. 26 999 Kč (256 GB).

Na našem trhu bude je možné si Samsung Galaxy S9 a S9+ ve verzi 64 GB předobjednat už od dnešního dne od 18:00. Předobjednávky poběží do 15. 3. Pokud si však telefon objednáte do 8.3., pak jej obdržíte v pátek 9.3. – tedy o celý týden dříve před oficiálním spuštěním prodeje. Druhá výhoda předobjednávky spočívá v tom, že zákazník může prostřednictvím webu www.novysamsung.cz odprodat svůj starý telefon a k výkupní ceně získá bonus 2 500 Kč.

Samsung Galaxy S9 FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine
 Galaxy S9Galaxy S9+
OSAndroid 8 (Oreo)
Displej5,8palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:9[1],[2] (570ppi)6,2palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:97, 8 (529ppi)

 

Tělo147,7 × 68,7 × 8,5 mm, 163 g, IP68[3]158,1 × 73,8 × 8,5 mm, 189 g, IP689
FotoaparátZadní: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)

Přední: 8MP AF (F1.7)

Zadní: Duální fotoaparát s duálním OIS

–      Širokoúhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)

–      Teleobjektiv: Snímač 12MP AF (F2.4)

–      Přední: 8 MP AF (F1.7)

Aplikační procesorExynos 9810, 10nm, 64bitový, osmijádrový procesor (2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad)[4]
Paměť4 GB RAM

64/256 GB + slot pro Micro SD (až 400 GB)[5]

 

6 GB RAM

64/256 GB + slot pro microSD (až 400 GB)11

 

SIM kartaJedna SIM: Nano SIM

Dvě SIM (hybridní SIM): Nano SIM + Nano SIM nebo slot pro microSD[6]

Baterie3 000 mAh3 500 mAh
Rychlé kabelové nabíjení kompatibilní se standardem QC 2.0

Bezdrátové nabíjení kompatibilní se standardy WPC a PMA

SítěVylepšená 4×4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18
KonektivitaWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)[7]
Platby NFC, MST
SnímačeSnímač oční duhovky, snímač tlaku, akcelerometr, barometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallův snímač, snímač tepové frekvence, snímač blízkosti, světelný snímač RGB
OvěřováníZámek: vzor, PIN, heslo

Biometrický zámek: snímač oční duhovky, snímač otisků prstů, rozpoznávání obličeje, Intelligent Scan: multimodální biometrické ověření se snímáním oční duhovky a rozpoznáním obličeje

AudioStereofonní reproduktory vyladěné od AKG, prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos

Formáty přehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

VideoMP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Související články

Dnes nejčtenější