Zavřít reklamu

Nejnovější vlajková řada telefonů společnosti Samsung čítá opět na tři různé modely. Pokud vezmeme v úvahu, že ten největší s přídomkem Ultra přece jen vybočuje kombinací s řadou Note a ten nejmenší zase nabízí jistá (nejen velikostní) omezení, může mnohým připadat model Galaxy S22+ jako ten ideální. A my to zatím můžeme jen potvrdit. 

Je mi nesmírně sympatické, že si už jde Samsung vlastní cestou a vytvořil si jedinečný designový jazyk, který nyní potvrzuje s řadou S22, s drobnou výjimkou modelu Ultra, který v sobě samozřejmě kombinuje řady hned dvě. Modely Galaxy S22 a S22+ jsou ale přímými nástupci předchozí řady, s mnoha změnami, avšak hodně podobným vzhledem.

Konstrukce a displej 

Galaxy S22+ nám dorazil v růžově zlaté, nebo chcete-li oficiálně označované jako Pink Gold, barvě. Je samozřejmé, že se bude líbit spíše dámám, nicméně ani mou maličkost nijak neuráží, protože jako dřívější majitel zlatého iPhonu XS nebo Galaxy A7 nemám s tímto odstínem problém. Na světle navíc vypadá o poznání jasněji, což je zajímavý efekt.

Přední i zadní strana telefonu je kryta sklem Gorilla Glass Victus+, a zatím k ní není příliš co dodat. Pokud se nebudeme bavit o technologii Ceramic Shield v iPhonech, proti které přímo stojí, nenajdete v Android zařízeních lepší řešení. To hlavní se samozřejmě děje až po rozsvícení 6,6“ displeje. Vše je zde jasné, ostré, dokonale plynulé, a to i díky 120Hz obnovovací frekvenci. 

Rámeček telefonu, který Samsung nazývá Armor Aluminum, je příjemný na dotek, protože máte pocit, že držíte exkluzivní zařízení. A vzhledem k ceně bezmála 27 tisíc Kč samozřejmě také držíte. Vzhledem k lesklé povrchové úpravě je však třeba počítat s ulpíváním otisků prstů, a také jistým klouzáním z ruky. V tomto jsou však přeborníci iPhony, zde to tak hrozné není i díky poměrně nízké váze telefonu.

Systém a fotoaparáty 

Co se baterie týče, tak k ní zatím není příliš co říci, protože na nutnost dobíjení ještě nedošlo. Pokud se pak pozastavíme u prostředí Androidu 12 a jeho nadstavby One UI 4.1, tak může být uživatel maximálně spokojený. Samozřejmě jsou zde všechny staré známé aplikace Samsungu, kdy přibylo i pád novinek v Nastavení, jako je třeba uživatelem definovatelná funkce RAM Plus.

Samsung se v prostředí fotoaparátu konečně vykašlal na určování objektivů pomocí ikon, a přešel na jasnější vyjadřování za pomoci čísel. Pokud se tedy přepínáte mezi objektivy, je vám hned všechno jasné, protože se zde nacházejí ikony .6, 1 a 3 podle toho, jaký objektiv aktivujete. Společnost se snažila vylepšit fotoaparáty, jak to jen šlo, a to i po softwarové stránce. Jinak je zde samozřejmě přítomno trio fotoaparátů. Jedná se o 12MPx ultraširokoúhlý, 50MPx širokoúhlý objektiv a 10MPx teleobjektiv s trojnásobným přiblížením.

Pro potřeby webu byly ukázkové fotografie zmenšeny. V plném rozlišení a kvalitě si je můžete prohlédnout zde.

Jednoznačné nadšení 

Po prvním dni používání smartphonu Galaxy S22+ jednoduše panuje nadšení. Kritizovat zatím není co, i když telefon ještě nedostal pořádný zápřah na otestování jeho čipsetu Exynos 2200, který je přece jen trochu kontroverzní. To i s ohledem na fotografické testy DXOMark, ve kterých vyšší model s přídomkem Ultra poněkud pohořel. Na fototest prostředního z aktuální řady Galaxy S se ale teprve dostane.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například zde

Dnes nejčtenější

.