Zavřít reklamu

Spolu s řadou telefonů Galaxy S22 představil Samsung také nadstavu One UI 4.1, která v nich běží na Androidu 12. Vyjma menších drobných novinek je zde i jedna, která sice už byla součástí starší verze, ale nyní se dočkala zajímavé a pro někoho jistě i užitečné aktualizace. Funkci RAM Plus totiž můžete nastavit klidně i 8 GB. 

One UI 4.1 zatím není tak docela dostupné, protože model S22 Ultra se na trh podívá až v pátek 25. února, modely S 22 a S22+ pak až 11. března. Později by však tato nadstavba měla přijít i na další modely Galaxy, a protože se přece jen jedná o softwarovou záležitost, dá se doufat, že bude přítomna i v jiných smartphonech. Protože ale už máme na testování model Galaxy S22+, můžeme se na tuto funkci podívat blíže. 

Jak nastavit RAM Plus 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Péče o baterii a zařízení. 
  • Vyberte Paměť. 
  • Zvolte funkci RAM Plus. 
  • Určete, kolik interní paměti chcete jako virtuální použít. 

Aby se změnila velikost interní paměti, která se využije jako virtuální paměť navyšující výkon vašeho zařízení, musíte telefon následně restartovat. Na výběr zde máte 2, 4, 6 a 8 GB, původně šlo mít jen 4 GB bez možnosti volby. Ve výsledku to znamená, že v případě testovaného modelu Galaxy SS22+ dosáhneme na 16 GB, kdy je přítomno 8 GB fyzické RAM a 8 GB virtuální RAM. Po vybalení z krabičky není možná třeba toto ani řešit, protože zařízení funguje zcela příkladně (pokud si nepřenesete data ze staršího zahlceného zařízení). Funkce má totiž potenciál spíše do budoucna, až se váš telefon začne plnit množstvím dat, aplikací, fotek a především bude také celkově stárnout.

Dnes nejčtenější

.