Zavřít reklamu

Do redakce nám k testu dorazila aktuální žhavá novinka společnosti Samsung v podobě prostředního modelu vlajkové řady S22, tedy Galaxy S22+, a to ve své velice líbivé růžově zlaté (Pink Gold) barevné variantě. Výrobce si pro marketingové účely zvolil i patřičně efektní balení. Podívejte se na celý unboxing. 

Když čekáte, že vám přijde malý balíček obsahující minimalistickou krabičku s telefonem uvnitř, rozhodně nepředpokládáte, že vám dorazí skutečně velká a těžká krabice. Dřevěná bedna s páčidlem, která se v ní skrývala, je ale samozřejmě přítomna jen z důvodu marketingu, takže i když je skutečně zábavné se v tom očekávání dobývat dovnitř, nečekejte, že si tento zážitek budete moci užít i vy.

Obsah balení bez překvapení 

Krabička, ve které je pak telefon uložen, je skutečně minimalistická. Jejímu černému provedení vévodí jen označení řady a nápisy označení telefonu po jejích bocích. Uvnitř pak vyjma samotného telefonu najdete i výlisek, ve kterém je uložena papírová obálka s nástrojem na vysunutí šuplíku pro kartu SIM, USB-C nabíjecím kabelem a jednoduchou brožurou. Napájecí adaptér ani sluchátka zde tedy opravdu nehledejte.

I když barevné provedení nemusí sedět každému (k dispozici je ještě Phantom White, Phantom Black a Green), lesklé rámečky a matná skleněná záda budí pocit exkluzivity. Jediné, co mírně narušuje jinak precizní design jsou proužky podél těla k odstínění antén. Je to ale nutná daň za použité materiály, protože nikdo nechceme, aby se opakovaly problémy, kterým trpěly iPhony 4, kde to Apple ne úplně dobře odladil a telefon ztrácel signál. Škoda, že nejsou po těle rozmístěny alespoň symetricky. To ovšem nejsou ani u nejnovějších iPhonů.

Osvědčený design 

Je samozřejmě nutné také počítat s vystouplým systémem zadního fotoaparátu, což je další daň za nároky kladené na kvalitu výsledných snímků. Je to však běžná praxe a musíme si počkat až na nějaký technický pokrok, který je dokáže ještě více miniaturizovat, aniž by utrpěla kvalita výsledku. Samsung Galaxy S22+ disponuje 6,6“ displejem, takže už z toho důvodu je evidentní, že se nejedná o nijak malé zařízení. Proto je poměrně příjemné, že u něho váha nepřesahuje 200 g. Subjektivně je tak zařízení nejen relativně kompaktní, ale také lehké (6,7“ iPhone 13 Pro Max váží 238 g).

Zatím jsme na začátku testování. Brzy budou následovat první dojmy a následně samozřejmě i recenze zařízení. Pro úplnost jen dodejme, že Samsung Galaxy S22+ můžete zatím v předprodeji pořídit za 26 990 Kč ve 128GB a za 27 990 Kč ve 256GB paměťové variantě. V obou případech je přítomno 8 GB paměti RAM.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například zde

Dnes nejčtenější

.