Zavřít reklamu

Loni Samsung přišel s funkcí RAM Plus, která ve vybraných telefonech Galaxy (prvním byl Galaxy A52s 5G) za pomoci interní paměti rozšiřovala kapacitu operační paměti. Měla ale jisté omezení – nebylo možné si ji uživatelsky přizpůsobit, vždy přidávala „jen“ 4 GB virtuální paměti. To se ovšem nyní s příchodem nadstavby One UI 4.1 mění.

Nadstavba One UI 4.1, kterou jako první používají včera představené telefony Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra, přináší oproti verzi 4.0 jen drobná zlepšení, nicméně má v rukávu jedno malé eso – umožňuje měnit velikost RAM Plus. Konkrétně je možné ji nastavit na 2, 4, 6 nebo 8 GB. Znamená to, že modely S22 a S22+ nyní mohou mít až 16 GB RAM a model S22 Ultra až 20 GB RAM. Otázkou je, jestli takové množství paměti nějaká aplikace či hra využije, v současnosti žádná taková neexistuje. I tak jde o funkci, která se může ve (vzdálenější) budoucnosti hodit.

RAM Plus funguje tak, že využívá část úložiště k rozšíření velikosti operační paměti. Nejde o žádnou převratnou novinku – v podstatě stejně funguje funkce stránkování paměti, která je přítomná v každém telefonu s Androidem. Vzhledem k tomu, že RAM Plus je funkcí One UI 4.1, můžeme očekávat, že později bude dostupná na dalších smartphonech Samsungu.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.