Zavřít reklamu

Za tu hodinu, kterou Galaxy Unpacked 2022 trvalo, se toho událo poměrně hodně. Také proto se určitým věcem nešlo věnovat ihned, nicméně postupně vylézají na povrch. Mnoho informací o jednotlivých zařízeních také uniklo na internet dlouho před samotnou akcí. Na některé otázky však bylo možné odpovědět až po oficiálním odhalení novinek. 

Nabíjení 

Na jedné straně tu máme takovou Nubii, která plánuje uvést na trh telefon, který dokáže nabíjet výkonem 165 W, jenže Samsung zatím nepřekročil 45W bariéru. Ostatně ani loňský Galaxy S21 Ultra to nedokázal, přestože jeho předchůdci v podobě Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 10+ to uměli. Zlepšila se s řadou Galaxy S22 vůbec nějak situace, nebo se Samsung smířil s tím, že 25 W je jeho vrchol?

Základní model Galaxy S22 má podle očekávání maximální výkon právě „jen“ 25 W. Vzhledem ke kapacitě baterie, která je 3 700 mAh a tedy o 300 mAh menší než u Galaxy S21, to není tak velký problém. Na druhou stranu Samsung tvrdí, že baterie modelů Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra lze nabít na 50 % za 20 minut, a to díky jejich podpoře už alespoň 45W rychlého nabíjení. Rychlé 15W bezdrátové nabíjení Qi/PMA a 4,5W reverzní bezdrátové nabíjení zůstalo zachováno.

Slot na SD kartu 

Bohužel žádný z modelů Galaxy S22 nemá slot na kartu microSD, ať už hybridní nebo jakýkoli jiný. Po jeho zakoupení tedy nebude možné externě rozšířit kapacitu úložiště telefonu řady Galaxy S22 a budete se muset spolehnout na cloudová úložiště. Není to samozřejmě poprvé, co společnost učinila takové rozhodnutí. Dokonce ani předchozí generace řady Galaxy S21 nebyla vybavena slotem na kartu microSD.

Opět je tedy vhodné zvolit ideální velikost úložiště už při koupi zařízení. Ta jsou k dispozici ve 128 či 256GB variantách v případě řady S22 a S22+, pokud sáhnete po modelu Ultra, lze jej u nás zakoupit i s 512GB uložištěm a v zahraničí pak až s 1TB.

3,5mm jack konektor 

Pryč jsou ty doby, kdy jsme na všech zařízeních 3,5mm jack skutečně našli. Zatímco některé telefony střední třídy a low-endové modely stále konektorem pro sluchátka vybaveny jsou, společnost Samsung jej ze specifikací svých prémiových a ultraprémiových vlajkových telefonů vyřadila. Do jisté míry je to ale trend, který už před lety nastolil Apple.

Svět se nyní ubírá směrem skutečně bezdrátových sluchátek (TWS), která se k zařízení připojují přes Bluetooth a nabízejí dobrou kvalitu zvuku, funkce jako ANC (aktivní potlačení hluku) a další. A navíc, k předobjednávkám nové řady jedny takové dostanete zcela zdarma, takže absence konektoru tolik vadit vlastně ani nemusí. Díky jeho odstranění zbylo uvnitř těla více prostoru na jiné komponenty a mohla být také zachována odolnost IP68.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.