Zavřít reklamu

Galaxy Z Flip3 je nejdostupnějším skládacím modelem společnosti Samsung, přičemž stále dokáže nabídnout výkon vlajkové lodi. Oproti řadě Z Fold mu však chybí minimálně jedna klíčová věc, kterou je skutečně použitelný vnější displej. Z Flip3 jej sice má, je ale příliš malý na to, abyste ho mohli používat jako hlavní. Nebo snad ne? 

Minimálně vývojáře vystupujícím pod jménem jagan2 toto poměrně štvalo. Také proto vytvořil mod CoverScreen OS, který je k dispozici na fóru XDA. Instalace vám poskytne možnost přistupovat k plné paletě aplikací, tedy také je spouštět, či provádět akce přímo z oznámení, aniž byste museli telefon vůbec otvírat. Dokonce můžete změnit orientaci na výšku, abyste mohli snadněji používat některé aplikace. Ačkoli je skutečný užitek samozřejmě omezený, na specifické akce se to může opravdu hodit.

Tím hlavním využitím může být např. zkratka pro rychlý přístup k Samsung Pay, takže skrze telefon zaplatíte, aniž byste jej museli otevírat. Jinak se ale asi nedá příliš říci, že tuto úpravu zobrazení budete používat dnes a denně. Vnější displej je sice větší než ten v předchozí generaci, stále je ale příliš malý na to, aby se dal u spousty úkonů považovat za plnohodnotný.

Související články

Dnes nejčtenější

.