Zavřít reklamu

Krize nekrize, prosinec 2021 byl z hlediska výroby druhým nejlepším měsícem Samsungu v jeho historii a opět se ukázalo, že hlavním motorem úspěchu společnosti je Galaxy Z Flip 3. Pozorovatelé trhu očekávají, že vysoká poptávka navíc bude pokračovat i v prvním čtvrtletí roku 2022, i když ve druhém značně poklesne. 

V prosinci minulého roku vyrobila společnost přibližně 1,4 milionu skládacích smartphonů, což znamená meziroční nárůst o neuvěřitelných 3 435 %. Podle společnosti DSCC byl nejúspěšnějším skládacím telefonem Galaxy Z Flip 3, kterého bylo minulý měsíc vyrobeno téměř 1 milion kusů. Největšími trhy se skládacími telefony byly v roce 2021 Korea, Evropa a USA, přičemž poptávka meziročně rostla zejména v USA. V letošním roce pozorovatelé trhu očekávají, že si poptávka v 1. čtvrtletí udrží rostoucí trend, a to zejména v Evropě, kde by Samsung mohl vynaložit až 56 % své výrobní kapacity skládacích telefonů.

Z Flip3

Jejich produkce by měla v 1. čtvrtletí 2022 meziročně vzrůst o 568 % a překročit tak 1,5 milionu kusů. Galaxy Z Flip 3 by přitom mohl představovat až 70 % celé produkce skládacích telefonů Samsungu za tyto první tři měsíce roku. Pozorovatelé trhu ale přesto odhadují, že poptávka ve 2. čtvrtletí už klesne, a to téměř o 60 %. Předpokládá se, že i když sestupný tak pořád dobrý prodej budou mít skládačky až do představení svých nástupců, tedy modelů Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4. To především s ohledem i na postupně se snižující jejich cenu.

Související články

Dnes nejčtenější

.