Zavřít reklamu

V případě Galaxy Z Flipu 3 se minulý rok nesl v mírném zlepšování předchozí generace. Od té letošní bychom chtěli ale razantnější evoluci. Skládací telefony jsou totiž stále v plenkách a mají spoustu prostoru pro svá zlepšení. 

Očekává se, že Samsung v roce 2022 vydá novou řadu svých skládacích smartphonů, tedy vyjma Z Foldu právě i vyklápěcí „véčkový“ Z Flip, a to i s ohledem na jeho dobré prodeje. Rádi bychom ale viděli jistou evoluci designu, která zahrnuje několik hardwarových upgradů. Chce-li však výrobce svou řadu Z Flip skutečně masově rozšířit, tak aby se mohlo mluvit o celosvětovém úspěchu, potřebuje trochu srazit i cenu.

Odstranění záhybu 

Lidé, kteří vidí nebo používají Z Flip 3 poprvé, mají obvykle mezi vší tou pozitivitou a jistým vzrušením z neotřelého designu i jednu zásadní obavu, kterou je samozřejmě horizontální záhyb ve středu displeje. I když to není žádný problém, na který si navíc při používání zařízení rychle zvyknete, stejně jako si zvyknete na výřez pro přední kameru iPhonu, je na čase, aby Samsung od této nedokonalosti již upustil.

Zvětšení vnějšího displeje 

I když se vnější displej Z Flipu3 oproti svému předchůdci zvětšil, pořád je dost malý, a především plně nevyužitý. Jak jsme totiž viděli, lze jej použít k plnohodnotnému ovládání zařízení. Nechceme na něm psát textovky, ale rychlé reakce a další drobnosti by skrze něho činit určitě šly, to navíc aniž by na tom trpěla uživatelská přívětivost. Jsou zde ale i nevýhody takového řešení – náchylnost na poškození a větší nároky na baterii.

Vylepšení fotoaparátů 

Je poměrně složité implementovat do tak malého těla kvalitní fotografickou techniku. Fotoaparáty Z Flipu3 nejsou v žádném případě špatné. Samsung u nich zcela přepracoval algoritmus detekce scény založený na umělé inteligenci a s ním přišly i výrazně lepší fotografie. To platí zejména v případě pohybu, protože ten je focen kontinuálně, a to jak před, tak po stisknutí tlačítka spouště. Algoritmus pro zpracování na pozadí pak všechny tyto fotografie analyzuje, vybere ty s nejmenším množstvím rozmazáním a pak je všechny spojí dohromady tak, aby vznikla jedna super úžasná fotografie. 

Jenže chtělo by to minimálně ještě teleobjektiv a zvednout rozlišení, protože 12 MPx se může zdát mnohým poněkud málo (i když Apple toto rozlišení používá už od iPhonu 6S, který představil v roce 2015). Jenže lepší optika s sebou nese i trend moderní doby v podobě vystouplých objektivů a je otázkou, zda něco takového u takto módního zařízení chceme.

Více energie 

Stejně jako je obtížné zdokonalit optiku, bude pro Samsung obtížné zvednout i výdrž zařízení. Ta totiž není nijak úchvatná. Přítomná 3300mAh baterie mnohým nepostačí ani na celý jejich náročný den. K tomu je přítomno jen 15W nabíjení a 10W bezdrátové nabíjení, takže se o nějaké vysoké hodnoty rozhodně nejedná. Samozřejmě by zde hodně šlo o softwarové ladění, ale do jisté míry by většímu vybíjení zamezil i větší vnější displej, díky kterému by nebylo nutné zařízení pokaždé otevírat. 

Nižší cenu 

Samsung se chlubí tím, jak jde Z Flip3 na dračku. Do jisté míry za to může nejen malá konkurence, ale samozřejmě i sama nevšední konstrukce. Jenže pro ten pravý celosvětový úspěch to chce ještě trochu srazit cenu. Nejedná se o vrchol portfolia, nároční uživatelé si takový telefon nekoupí. Pokud bychom mu však mohli hledat přímého konkurenta, bude to samozřejmě ten ze stáje Applu, tedy konkrétně iPhone 13.

Ten ve své standardní verzi startuje v Apple Online Store na 22 990 Kč. Oproti němu Z Flip3 na oficiálních stránkách Samsungu koupíte od 26 990 Kč. Už loni nám však Samsung ukázal, že dokáže zlevnit. A pokud by tak dokázal udělat i nyní, a to na takovou cenu, která by atakovala tu aktuální řady základních iPhonů, mohlo by to i některé jablíčkáře dosud v ekosystému Applu zcela nelapené donutit přejít na zajímavější a n tak provařené řešení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.