Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung měl dnes oficiálně představit svůj nový vlajkový čipset Exynos 2200. To se však nestane, alespoň tedy podle respektovaného leakera Ice universe.

Podle něho se Samsung rozhodl představení Exynosu 2200 odložit, a to na neurčito. V tuto chvíli tak můžeme jen spekulovat, kdy se dlouho očekávaného čipsetu konečně dočkáme (první zmínky o něm jsme zaznamenali již před necelým rokem). Avšak vzhledem k tomu, že řada Galaxy S22, kterou bude Exynos 2200 podle všeho pohánět, by měla být na scénu uvedena začátkem února, je pravděpodobné, že k představení čipu dojde během několika následujících týdnů. Dnes už legendární leaker také poznamenal, že loni v listopadu měl Samsung v plánu veřejnosti odhalit čipset střední třídy Exynos 1200, ale nakonec jeho uvedení zrušil. Již dříve se spekulovalo, že Samsung má problémy s výrobou, přesněji řečeno s nízkou výtěžností čipů, jestli je důvodem odložení Exynosu 2200 (či zrušení představení Exynosu 1200) právě toto, však není jasné.

Exynos 2200 bude podle všeho vyráběn 4nm procesem a dostane do vínku nová procesorová jádra ARM – jedno supervýkonné jádro Cortex-X2 s frekvencí 2,9 GHz, tři výkonná jádra Cortex-A710 s taktem 2,8 GHz a čtyři úsporná jádra Cortex-A510 s frekvencí 2,2 GHz. Hlavním „tahákem“ bude GPU od AMD, postavené na architektuře mRDNA, které podle nedávno uniklého benchmarku nabídne zhruba o třetinu vyšší grafický výkon než grafický čip v čipsetu Exynos 2100.

Související články

Dnes nejčtenější

.