Zavřít reklamu

Podle nejrůznějších leaků v letošním roce příští vlajkový čipset Samsungu Exynos 2200 díky GPU od AMD nabídne velké vylepšení grafického výkonu a podle všeho překoná i čipset Applu A14 Bionic. Žádný únik se však dosud nezmiňoval o tom, jak rychlý bude v této oblasti v porovnání se současným vlajkovým čipem korejského technologického obra Exynos 2100. Známý leaker do toho nyní vnesl světlo.

Podle leakera Trona nabídne Exynos 2200 až o 31–34 % vyšší špičkový grafický výkon než Exynos 2100. Jeho průměrný grafický výkon by pak měl být lepší až o pětinu. Doplnil, že oproti současnému vlajkovému čipu Qualcommu Snapdragon 888 bude rozdíl také velký, zde však již žádná čísla neuvedl.

Výše zmíněná čísla údajně pocházejí z předprodukčního hardwaru a softwaru, takže lze očekávat, že „ve finále“ bude grafický výkon příštího Exynosu ještě vyšší. Pokud jde o nárůst procesorového výkonu vzhledem k Exynosu 2100, neoficiální zprávy ze začátku roku hovořily o 25 procentech.

Exynos 2200 bude podle dostupných úniků postaven na architektuře ARM v9, což znamená, že bude používat nová procesorová jádra ARM – Cortex-X2, Cortex-A710 a Cortex-A510. Vyráběn by měl být 4nm procesem a disponovat integrovaným 5G modemem a nejnovějšími standardy Bluetooth a Wi-Fi. Debutovat bude s pravděpodobností hraničící s jistotou v řadě Galaxy S22.

Související články

Dnes nejčtenější

.