Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung by měl ještě letos nebo začátkem příštího roku představit svůj nový vlajkový čipset Exynos 2200. Nyní se v éteru objevily zprávy, že korejský technologický obr by mohl na scénu brzy uvést také nový Exynos pro zařízení nižší třídy.

Podle respektovaného leakera Ice Universe Samsung již brzy představí nový čipset s názvem Exynos 1280. Podle všeho nebude tak výkonný jako čip střední třídy Exynos 1080, což by mohlo znamenat, že bude určený pro smartphony a tablety nižší třídy. Jeho konkrétní specifikace v tuto chvíli nejsou známy, je však možné, že bude podporovat 5G sítě.

Samsung chce podle nedávných neoficiálních zpráv v příštím roce ve svých zařízeních výrazně zvýšit podíl svých čipsetů – většina jeho smartphonů a tabletů v letošním roce používala čipy od MediaTeku nebo Qualcommu. Za tímto účelem prý kromě vlajkového Exynosu chystá několik dalších čipů – minimálně ještě jeden špičkový, jeden pro střední třídu a jeden pro nižší třídu. Tím posledně zmíněným by mohl být právě Exynos 1280.

Připomeňme, že Exynos 2200, který by měl debutovat v telefonech řady Galaxy S22, bude podle všeho vyráběn 4nm procesem Samsungu a do vínku údajně dostane supervýkonné procesorové jádro Cortex-X2, tři výkonná jádra Cortex-A710 a čtyři úsporná jádra Cortex-A510. Integrován do něj bude mobilní grafický čip AMD Radeon postavený na architektuře RDNA2.

Související články

Dnes nejčtenější