Zavřít reklamu

Samsung nám loni ukázal skutečně skvělé stroje, včetně nejnovějších skládacích zařízení a samozřejmě modelu Galaxy S21 Ultra. Řada Galaxy S22 slibuje zachovat to, co fungovalo na jejích předchůdcích, ale zároveň zvýší výkon a minimálně v případě modelu S22 Ultra má vrátit některé funkce, které byly kdysi exkluzivní pro řadu Note. Zde je vše, co zatím o vlajkových lodích Samsungu pro rok 2022 víme. 

Stejně jako v několika posledních letech by se měl Samsung i letos držet tří modelů: Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra. Zatímco první dvě zařízení vypadají jako vylepšené varianty loňských verzí, S22 Ultra má zcela nový design, což z něj dělá nejzajímavější telefon z celé skupiny.

Galaxy S22 Ultra 

Už při prvním pohledu na tuto vlajkovou loď společnosti Samsung pro rok 2022 je jasné jedno: je to vlastně přejmenovaný Note. Díky hranatému designu a vyhrazenému slotu pro pero S Pen vypadá S22 Ultra téměř identicky jako Galaxy Note20, zejména z jeho přední strany. Zadní panel mezitím upouští od charakteristického výstupu fotoaparátu S21 a nahrazuje jej hladkým kusem skla se čtyřmi objektivy vystupujícími nad povrch zařízení nezávisle na sobě.

Design modelu S22 Ultra byl od prvního pohledu kontroverzní zejména proto, že někteří leakeři se nedokázali zcela shodnout na tom, jak bude modul jeho fotoaparátu vlastně vypadat. Naštěstí jsme již viděli reálné fotografie předprodukčního modelu, které design vlajkové lodi Samsungu pro rok 2022 víceméně utvrzují. 

Pro všechny, kteří si dělají ještě naděje, že se Note vrátí, máme špatnou a dobrou zprávu. Jak to tak vypadá, tak se totiž už skutečně nevrátí. Na druhou stranu, model S22 Ultra jej plně nahradí, jen se bude jmenovat jinak. Možná ale také ne úplně, protože se ještě spekuluje nad tím, že Galaxy S22 neponese přídomek Ultra, ale právě Note. Barvy by pak měly být tři: bílá, černá a tmavě červená.

Galaxy S22 a S22+ 

První rendery ze září nám poskytly dosud nejlepší představu o této dvojici telefonů a ukázaly vylepšený vzhled jejich předchůdců. Na rozdíl od modelu Ultra si modely S22 a S22+ zachovávají také výstup fotoaparátů, který pomáhá chránit čočky. Dokonce i LED fotoaparátu zůstane pravděpodobně na stejném místě jako loni. Zachovány zůstanou i zaoblené rohy. Záda by měla být skleněná.

 Ne že by na opětovném použití designu s vylepšenými specifikacemi bylo něco špatného, protože u Applu a jeho iPhonů je to běžnou praxí. Samsung by si tímto mohl vytvořit také svůj specifický design, který právě iPhony mají po několik svých generací. Barvy by měly být bílá, černá, růžově zlatá a zelená.

Specifikace 

Stejně jako většina vlajkových lodí roku 2022, které ponesou operační systém Android, bude i řada Galaxy S22 v USA a ve většině ostatních zemí světa primárně používat Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu. Počítá se ale i s variantou s Exynosem, která však bude na rozdíl od minulých let mnohem více geograficky omezená. Zatímco Velká Británie a evropské trhy budou používat Exynos 2200, asijské a africké regiony přejdou na Qualcomm. Vypadá to, že model S22 Ultra bude vybaven 1 TB interní paměti (512 GB je jistotou), nedávné zvěsti pak naznačují, že RAM bude 8 GB nebo 12 GB. Což je poněkud zvláštní, protože model S21 Ultra se dodával v konfiguraci s 16GB pamětí RAM. Za tou si však stojí i magazín GSMarena.

Galaxy S22 je nejmenší z celé řady a jeho displej by měl mít poměrně malou 6,06“ úhlopříčku. S menšími rozměry souvisí i menší baterie, takže se očekává, že její kapacita bude 3590 mAh. Model S21 byl však osazen baterií s kapacitou 4000 mAh. Zde se nicméně dostupné informace rozcházejí. Model Galaxy S22+ by mohl disponovat úhlopříčkou 6,55“ a 4800mAh baterií. Galaxy S22 Ultra by měl nabídnout 6,8“ úhlopříčku jeho displeje, přičemž jeho baterie by mohla mít kapacitu 5000 mAh. 

Minimálně Ultra by se mohla pochlubit 45W rychlonabíjením, které bylo už součástí modelu S20 před téměř dvěma lety, než bylo s nejnovější generací tak nějak zapomenuto. Bezdrátové nabíjení by mělo být 15W, reverzní pak 4,5W. Od fotoaparátů se moc novinek neočekává, takže budou vesměs jen decentně vylepšeny ty stávající.

Samsung Galaxy S22 Ultra fotoaparáty: 

  • hlavní fotoaparát: 108MPx, f/1,8, 85° úhel záběru 
  • ultraširokoúhlý fotoaparát: 12MPx, f/2,2, 120° úhel záběru 
  • 3x teleobjektiv: 10MPx, f/2,4, 36° úhel záběru  
  • 10× periskopický objektiv: 10MPx, f/4,9, 36° úhel záběru  

Samsung Galaxy S22 a S22+ fotoaparáty: 

  • hlavní fotoaparát: 50MPx, f/1,8 
  • ultraširokoúhlý fotoaparát: 12MPx, f/2,2, 120° úhel záběru 
  • 3x teleobjektiv: 10MPx, f/2,4, 36° úhel záběru 

Selfie kamera bude v průstřelu a u Ultry se spekuluje, že by mohl mít telefon rozlišení 40 MPx s f/2,2. Menší modely si pravděpodobně zachovají původní 10MPx fotoaparát. Jistotou je potom Android 12 s One UI 4. Vše bychom se mohli dozvědět už 9. února 2021. Pokud se pak podíváte na stránky GSMarena.com, můžete si zde projít zatím všechny očekávané specifikace. Mějte jen na paměti, že zatím se jedná o neoficiální informace, takže vše může být nakonec jinak. 

Související články

Dnes nejčtenější

.