Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání prosincového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedněmi z jeho nejnovějších adresátů jsou telefony aktuální vlajkové řady korejského obra Galaxy S21.

Nový update pro Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra nese firmwarovou verzi G99xBXXS3BUL1 a v tuto chvíli je distribuován v některých evropských zemích. Na více trhů by se měl dostat v následujících dnech. Jeho součástí je vylepšená stabilita zařízení a jejich výkon a oprava blíže nespecifikovaných bugů.

Nová bezpečnostní záplata zahrnuje celkem 44 oprav, z toho 34 od Googlu a 10 od Samsungu. Sedm z těchto oprav bylo pro kritické zranitelnosti, zatímco 24 pro vysoce nebezpečné vulnerability. Vlastní opravy Samsungu v novém bezpečnostním patchi souvisejí s Wi-Fi čipsety Broadcomu a procesory Exynos běžícími s Androidem 9, 10 a 11. Některé chyby byly spojené s funkcí Apps edge, nesprávným použitím implicitního intentu v SemRewardManager, což útočníkům umožňovalo přístup k identifikátoru Wi-Fi sítě SSID, nebo s nesprávnou validací vstupu ve službě Filter Provider.

Řada Galaxy S21 byla uvedena na trh začátkem letošního roku s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.1. V létě „potají“ obdržela aktualizaci s One UI 3.1.1 a v polovině listopadu na ni Samsung začal vydávat update se stabilní verzí Androidu 12/One UI 4.0.

Související články

Dnes nejčtenější

.